بدهی های دولتی ایتالیا از مرز 2 تریلیارد و166 میلیارد یورو گذشت

دولتی,ایتالیا

رم - ایرنا - بانک مرکزی ایتالیا اعلام کرد که بدهی های عمومی این کشور به رکورد جدید و تاریخی 2 تریلیارد و 166 میلیارد یورو رسید.

به گزارش ایرنا، بانک مرکزی ایتالیا در تازه ترین بولتن خود از رکورد جدید بدهی های عمومی خبر داد و اعلام کرد که در ماه مه گذشته بدهی های دولتی با 20 میلیارد یورو افزایش نسبت به ماه آوریل به بیش از 2 تریلیارد و 166 میلیارد یورو رسید.

بانک مرکزی ایتالیا همچنین اعلام کرد که در آغاز سال 2014 تاکنون، بدهی های دولتی این کشور 96 میلیارد یورو، معادل 4.7 درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، در ماه مه گذشته از مجموع 20 میلیارد یورو افزایش بدهی های دولتی، 5 میلیارد و 500 میلیون یورو مربوط به نیاز ادارات دولتی و حدود 15 میلیارد یورو نیز بخاطر نقدینگی وزارت دارایی برای انتشار اوراق قرضه و تاثیرات بهاگذاری مجدد اوراق قرضه ایتالیا است.

بانک مرکزی ایتالیا همچنین اعلام کرد که در 5 ماهه نخست سال جاری میلادی درآمد مالیاتی دولت 1.6 درصد، معادل 2 میلیارد و 200 میلیون یورو افزایش داشت و در ماه مه به 31 میلیارد یورو رسید.

با وجود هشدار کمیسیون اتحادیه اروپا در اسفند ماه گذشته به ایتالیا مبنی بر کاهش هرچه سریعتر بدهی های عمومی از طریق اتخاذ سیاست های فوری و اصلاحات مربوط به اشتغال و رشد اقتصادی، بدهی های این کشور همچنان افزایش پیدا می کند.

کمیسیون اقتصادی اروپا در اسفند ماه گذشته در مطالعاتی درباره نبود تعادل اقتصاد کلان 17 کشور اروپایی، ایتالیا را در کنار کرواسی و اسلوانی و در گروه کشورهای قرار داد که اقتصاد کلان آنها بیش از حد از نداشتن تعادل رنج می برد در حالی که وضعیت سایر کشورها همانند این گروه وخیم نیست.

این کمیسیون از ایتالیا خواست تا با سطح بسیار بالای بدهی های عمومی و ضعف رقابت مقابله کند، زیرا هردو مورد سبب کندی رشد اقتصادی شده و نیاز به سیاست های فوری و اقدامی قاطع دارند.

مجلس نمایندگان ایتالیا همچنین در گزارشی از کاهش هزینه های جاری در سال 2014 خبر داد و اعلام کرد کرد که در سال جاری میلادی در مجموع یک میلیارد و 37 میلیون یورو هزینه خواهد کرد که 1.68 درصد کمتر از سال قبل است و 36 درصد از این هزینه ها نیز مربوط به حقوق بازنشستگی نمایندگان می شود.

مجلس نمایندگان ایتالیا در سال جاری میلادی به عنوان کمک های دولتی، 943 میلیون یورو ، یعنی 50 میلیون یورو کمتر از سال قبل، دریافت می کند.

اروپام ** 2171**1144**1010
کد N392499