شیخ الاسلام: مردم غزه هرگز تسلیم کسی جز خداوند نخواهد شد

غزه

تهران- ایرنا- رییس دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه ملت فلسطین گفت : مردم غزه هرگز تسلیم کسی جز خداوند نخواهند شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «حسین شیخ الاسلام» در نشست رسانه ای بررسی تهاجم رژیم صهیونیستی به کرانه باختری و نوار غزه گفت: بدون تردید این تهاجم، قوانین بین المللی به ویژه قوانین بشردوستانه و جنگی را شکسته و آنها را به طور فاحش نقض کرده است.

وی افزود: خانه های مردم و مساجد بسیاری در غزه ویران شده و زنان ، کودکان و سالخوردگان بسیاری نیز کشته شده اند که نشان می دهد این گروه ها به طور مشخص هدف این تهاجم هستند؛ تا پیش از مقابله با توان نظامی نیروهای مقاومت ، فشار روانی ایجاد کنند.

به گفته مشاور رییس مجلس شورای اسلامی، شاید ماه مبارک رمضان برای این حمله انتخاب شده تا فشار مضاعفی بر ملت روزه دار غزه وارد شود اما اشتباه صهیونیست ها این است که ملت غزه تسلیم کسی جز خدا نخواهد شد.

وی افزود: متاسفانه این تهاجمات با همکاری برخی کشورهای اسلامی همراه است و هدف، شکستن توانایی های مقاومت است اما همان طور که در جنگ های قبلی غزه تسلیم نشد و غزه به رمزی از عزت مسلمانان، اعراب و فلسطینی ها تبدیل شد،این بار هم کمتر از قبل نخواهد بود.

شیخ الاسلام ادامه داد: درست است که همراهی سازمان های بین المللی و سکوت شان این بار بارزتر است اما اشتباه همیشگی شان در ارزیابی توانایی ملت فلسطین، مقاومت و جهان اسلام و عرب است.

رییس دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه ملت فلسطین افزود: مردم غزه همان طور که درسال 2008 و 2012 مقاومت کردند و تسلیم نشدند ، این بار نیز در برابر این تجاوزات و فشارها ایستادگی خواهد کرد تا اسرائیل تسلیم خواست مقاومت شود.

وی همچنین عنوان کرد: ما اصراری بر این کشتار نداریم و نمی خواهیم که این کشتارها ادامه یابند ؛ ضمن اینکه همیشه این رژیم صهیونیستی بوده که کشتارها را آغاز کرده است. مقاومت هم به دنبال آن است که با روشی عزتمندانه به آتش بس برسد.

وی در ادامه به حمایت های ایران از ملت فلسطین اشاره کرد و گفت: ایران با همه توان و با وجود همه مشکلات چه در داخل و چه در خارج در خدمت ملت فلسطین است و معتقدیم که هیچ راهی جز بازگشت این سرزمین به صاحبانش وجود ندارد.

شیخ الاسلام تصریح کرد: امروز شاهد ضعف عمومی صهیونیست ها در مقابل مقاومت هستیم. در گذشته این رژیم صهیونیستی بود که به سران عرب توهین می کرد و می گفت که ساکت شوید؛ همه شما در تیررس ما هستید، اما الان این مقاومت است که می تواند به اسراییل بگوید ساکت شو، همه جای سرزمین های اشغالی در تیررس ما است. باید بدانید که مقاومت هنوز از همه توانایی هایش استفاده نکرده و اگر لازم باشد برای نجات ملت فلسطین این کار را خواهد کرد.

وی همچنین از برگزاری تجمعی در حمایت از مردم غزه و در اعتراض به استفاده نکردن سازمان های بین المللی از ابزارهای موجود برای مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی خبر داد و گفت: این تجمع فردا ساعت 11 صبح در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران برگزار می شود و از عموم مردم می خواهیم دراین تجمع شرکت کنند.

سیام3**9173**1449
کد N392457