نویسنده عرب: اقدامات داعش در عراق و رژیم صهیونیستی در غزه با هم مرتبط هستند

داعش,رژیم صهیونیستی

تهران - ایرنا - یک نویسنده و روزنامه نگار عرب، اقدامات گروهک تروریستی داعش در عراق و سوریه را با جنایات رژیم صهیونیستی در غزه مرتبط دانست.

ˈطراد بن سعید العمریˈ در مطلبی در سایت روزنامه ˈالحیاتˈ چاپ لندن نوشت: رژیم صهیونیستی در حال ارتکاب اقدامات تروریستی، خشونت و کشتار در غزه است و این رژیم در سوریه و عراق نیز با عنوان ˈداعشˈ یا عملیات ˈلانه زنبورˈ در حال تکرار همین جنایات است.

وی افزود: هر روز توطئه ها و مسائل بیشتری روشن می شود، ولی به دلیل خط مشی مطرح شده از سوی رسانه های سیاسی عربی برای ما و آنچه که افرادی تحت عنوان کارشناسان شبکه های ماهواره ای مطرح می کنند، ما همچنان با سادگی تمام از کنار این توطئه ها عبور می کنیم.

العمری خاطرنشان کرد: در فلسطین مانند همیشه غزه گرفتار ماشین کشتار، خشونت و تروریسم اسرائیلی شده است.

این روزنامه نگار عرب تأکید کرد: دولت های عربی برخلاف مواضع رسمی آنها درباره اوضاع لیبی و سوریه که به صورت مکرر خواستار دخالت شورای امنیت و ناتو می شدند، اکنون در قبال اقدامات رژیم صهیونیستی کاملا ساکت و ساکن هستند.

وی افزود: از سوی دیگر، گروه های تروریستی مدعی اسلامگرایی و در رأس آنها داعش که در قبال رژیم صهیونیستی ساکت نشسته اند، در حال قتل عام و آواره کردن مسلمانان در کشورهایی نزدیک به اراضی اشغالی فلسطین هستند.

العمری ادامه داد: ادوارد اسنودن کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا فاش کرده که سازمان مطبوعش با همکاری همتای انگلیسی خود (ام آی 6) و ˈموسادˈ، زمینه به وجود آمدن داعش را فراهم کرده اند.

سایت ˈاینترسپتˈ نیز به نقل از اسنودن تأکید کرد که این سه سرویس جاسوسی و امنیتی، برای به وجود آوردن یک گروه تروریستی (داعش) که بتواند افراطی ها را به خود جذب کند، با یکدیگر همکاری کرده اند؛ عملیاتی که رمز آن ˈلانه زنبورˈ نام گرفت و هدف از آن حمایت از اسرائیل است.

العمری تأکید کرد که طبق اسناد فاش شده توسط اسنودن، تنها راه حل حمایت از اسرائیل، ایجاد یک دشمن در نزدیکی مرزهای فلسطین اشغالی است. این اسناد فاش شده همچنین حاکی است که ˈابوبکر بغدادیˈ سرکرده داعش، دوره هایی فشرده را به مدت یک سال زیر نظر موساد سپری کرده است و علاوه بر آن دوره هایی را در فن سخنرانی و علوم دینی برای او گذاشته اند.

العمری گفت: پس عجیب نیست که بغدادی در روش خود از تعالیم عهد عتیق پیروی می کند و همه مردان را از دم شمشیر می گذراند و همه زنان، کودکان، چهارپایان و همه آن چیزی را که در شهرها وجود دارد غنیمت خود می داند.

خاورم/1275
کد N392167