رییس دیوان عدالت اداری:

ملاک شیعه بودن، تبعیت از امام و حجت خداست

ديوان عدالت اداري

رییس دیوان عدالت اداری گفت: حوادث جاری در سرزمین‌های اسلامی و وقایعی که قبل از آن اتفاق افتاده، در روایات دینی ما پیش‌بینی شده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه بیست و سوم تیر ماه هیات عمومی با اشاره به ظلم‌هایی که در عراق و غزه در حق مردم مظلوم روی می‌دهد، اظهار کرد: دنیا باید بفهمد که نیاز به مصلح و نجات دهنده دارد و امیدواریم بشریت با ظهور امام عصر(عج) از این ظلم و ستم نجات یابد.

وی افزود: منازعات و ظلم‌هایی که در منطقه روی می‌دهد از نشانه‌هایی است که به عنوان علائم ظهور در روایات ما بدان اشاره شده است.

رئیس دیوان عدالت اداری همچنین با اشاره به ایام با سعادت ولادت امام حسن مجتبی(ع) به بیان حوادث زندگی آن امام بزرگوار پرداخت و گفت: زندگی این امام بزرگوار همراه با قیام و قعود همراه بود. امام حسن(ع) امامت را با قیام علیه معاویه آغاز کرد و این قیام با خیانت شیعیان ظاهری و دل به دنیا سپردگان با شکست مواجه شد و بدین سبب بود که برای حفظ مصالح اسلام تن به صلح با معاویه داد.

منتظری ادامه داد: این در حالیست که امام حسین(ع) ابتدا همان روش برادر را پی گرفت و تا پایان عمر معاویه بر صلح امام حسن(ع) پایدار ماند و پس از آن وقتی دنیای اسلام را گرفتار پیشوای پلید و نابکار دید، قیام کرد.

وی صلح امام حسن(ع) و قیام امام حسین(ع) را از عوامل موثر در بقای اسلام و نگهداری ولایت دانست و اظهار امیدواری کرد که ما به عنوان پیروان ولایت، ضمن درس گرفتن از زندگی این دو بزرگوار، عمل آنان را برای خود حجت بدانیم.

رییس دیوان عدالت اداری افزود: یادمان باشد که صرف داشتن نام شیعه کفایت نمی‌کند، بلکه تبعیت از امام و حجت خدا در هر حال و شرایطی یعنی قیام و قعود برای شیعه ملاک اصلی است.

منتظری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به درگذشت مرحوم آیت الله محمدی گیلانی به بیان فضائل این فقیه عالیقدر و خدمات شایان توجهش به دستگاه قضایی پرداخت و گفت: مرحوم آیت الله محمدی گیلانی با لبیک به دعوت حضرت امام خمینی(ره) با پیروزی انقلاب مردانه قدم به میدان قضاوت گذاشت و با اقتدار و صلابت با عناصر کفر و نفاق مبارزه کرد.

وی گفت: خدمات ارزشمند آیت الله محمدی گیلانی در دستگاه قضایی به عنوان یک قاضی، عضو شورای عالی قضایی و رئیس دیوان عالی کشور ستودنی است و از همین رو از خداوند منان برای این عارف وارسته و فقیه متاله علو درجه را مسالت داریم.

انتهای پیام

کد N392085