آیت الله جنتی:

سران کشورهای مرتجع عرب چشم‌ خود را به جنایات فجیع صهیونیست‌ها بسته‌اند

سایر حوزه ها

دبیر شورای نگهبان گفت: سران کشورهای مرتجع عرب امروز چشم‌های خود را به جنایات فجیع صهیونیست‌ها بسته‌اند و در حالی که مردم مظلوم غزه به شدت در تأمین مایحتاج خود به ویژه دارو با مشکل روبرو هستند، کمترین حمایتی از آنها انجام نمی‌دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان با صدور بیانیه‌ای، جنایات رژیم خونخوار صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه را محکوم و از سکوت سران کشورهای مدعی حقوق بشر به شدت انتقاد کرد.  
 
متن این بیانیه به شرح زیر است:   
 
بسم الله الرحمن الرحیم 
 
در حالی که مسابقات جام جهانی فوتبال در حال برگزاری است و رسانه‌ها، افکار عمومی مردم دنیا را درگیر این مسابقات کرده‌اند، بار دیگر رژیم خونخوار صهیونیستی به بهانه‌ای واهی از این فرصت سوء استفاده کرده و جنایات وحشیانه‌ای را علیه مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه آغاز کرده است. 
 
رژیم وحشی اسرائیل در سکوت کشورهای مدعی آزادی و حقوق بشر با زیر پا گذاشتن تمام اصول و قواعد بین‌المللی و انسانی، فجیع‌ترین جنایات را علیه مردم بی‌دفاع غزه انجام می‌دهد و زنان و کودکان بی‌گناه بسیاری را به خاک و خون می‌کشد.
  
سران کشورهای مرتجع عرب نیز که پیش‌تر علیه جبهه مقاومت در سوریه و عراق متحد شده و از هیچ حمایت و پشتیبانی از گروهک‌های تروریستی به ویژه داعش دریغ نکرده‌اند، امروز چشم‌های خود را به جنایات فجیع صهیونیست‌ها بسته‌اند و در حالی که مردم مظلوم غزه به شدت در تأمین مایحتاج خود به ویژه دارو با مشکل روبرو هستند، کمترین حمایتی از آن‌ها انجام نمی‌دهند.
  
اما مردم غزه بدانند که این جنایات از نظر انسان‌های آزاده و عدالت خواه جهان پوشیده نیست و ما آن‌ها را فراموش نمی‌کنیم و همواره از آن‌ها حمایت خواهیم کرد و تنها راه مقابله با اسرائیل جنایتکار را مقاومت و اتحاد می‌دانیم و به وعده خداوند متعال که‌‌ همان پیروزی حق بر باطل است، ایمان داریم و ان‌شاالله به فضل پروردگار نابودی این غده سرطانی و محو آن از کره خاکی نزدیک است.