آسوشیتدپرس: توان نظامی حماس به قوت خود باقی است

غزه

تهران - ایرنا - خبرگزاری ˈآسوشیتدپرسˈ در گزارشی ضمن اشاره به ادعاهای رژیم صهیونیستی مبنی بر این که حملات وحشیانه این رژیم علیه نوار غزه ضربه سنگینی به ˈحماسˈ وارد کرده، از تداوم ضد حمله های مقاومت به عنوان نشانه ای مبنی بر نادرستی این ادعاها یاد کرد.

بر اساس گزارش روز دوشنبه این خبرگزاری، مقام های ارتش رژیم صهیونیستی نیز معتقدند که به دلیل وجود هزاران فروند موشک در انبارهای مهمات غزه، هیچ گونه راه حل فوری برای نابودی زرادخانه های حماس وجود ندارد.

آن ها همچنین هدف از اجرای حملات وسیع علیه غزه را از پای درآوردن حماس و جلوگیری از حملات مجدد این گروه علیه رژیم صهیونیستی می دانند.

آسوشیتد پرس با استناد به نتیجه حملات این رژیم در گذشته یادآور شد که احتمال تحقق این هدف بسیار اندک است.

این گزارش افزود: تهدید موشکی حماس بیش از یک دهه ادامه داشته است. در اوایل دهه 2000، حماس حملات خود را با شلیک راکت های ساده و کوتاه برد آغاز کرد.

اما بر اساس برآورد ارتش رژیم صهیونیستی، حماس اکنون زرادخانه ای حاوی 10 هزار راکت، از جمله سلاح های دوربردتر دارد که عملا قادرند هر نقطه ای از فلسطین اشغالی را هدف قرار دهند.

آسوشیتد پرس با اشاره به حملات اخیر اسراییل به غزه که واکنش حماس را در پی داشته، یادآور شد که آژیر خطر در بیت المقدس، تل آویو و حیفا به عنوان بزرگ ترین شهرهای فلسطین اشغالی به صدا در آمده است.

بر اساس برآورد تحلیل گران صهیونیست، از میان بردن راکت های دوربرد حماس مستلزم اشغال دوباره غزه است، اقدامی که خطرات زیادی به همراه دارد و سران صهیونیست را نگران می کند.

ˈشلومو برومˈ از نظامیان بازنشسته رژیم صهیونیستی با اذعان به ناتوانی این رژیم در مقابل حملات حماس، هر گونه آرامش احتمالی را در آینده موقتی پیش بینی کرد و گفت: اگر کسی فکر کند که توانسته مانعی بازدارنده در مقابل حماس ایجاد کند، در اشتباه است.

از زمان آغاز حملات علیه غزه که امروز (دوشنبه) وارد هفتمین روز شد، رژیم صهیونیستی بیش از یک هزار و 300 مورد حمله هوایی اجرا کرده و این در حالی است که نیروهای مقاومت غزه در واکنش به این حملات 800 فروند راکت به سوی مواضع این رژیم شلیک کرده اند.

بر اساس این گزارش، ضد حمله های حماس نه تنها متوقف نشده، بلکه حتی روند آن نیز کند نشده است.

آسوشیتد پرس در ادامه به نقل از ˈموسی ابومرزوقˈ از رهبران برجسته حماس افزود: نبردهای اخیر و حملات صورت گرفته علیه حماس صرفا به راسخ تر شدن عزم این جنبش منتهی خواهد شد.

ابومرزوق در صفحه فیس بوک خود نوشت: اسراییلی ها همه تلاش خود را به کار بسته اند که ما را وادار به تسلیم کنند، اما آینده از آن ما است و هرگونه آتش بس احتمالی موقتی است و پایان نبرد نخواهد بود.

ˈفتحی صباحˈ نویسنده روزنامه ˈالحیاتˈ چاپ لندن معتقد است که محبوبیت حماس در کوچه و خیابان های فلسطین در نتیجه این عملیات افزایش یافته و حملات اسراییل نتوانسته این جنبش را وادار به تسلیم کند.

وی افزود: تا زمانی که راه حلی سیاسی برای مساله فلسطین بدست نیاید ، این مبارزات هم ادامه خواهد داشت.

خاورم**9156**1651
کد N391870