مردم سوریه همبستگی خود را با اهالی غزه اعلام کردند

غزه

تهران - ایرنا - صدها نفر از سوری ها روز دوشنبه با تجمع مقابل ساختمان هیات سازمان ملل در دمشق، همبستگی خود را با مردم غزه اعلام کرده و سکوت کشورهای عربی در خصوص کشتار مردم فلسطین از سوی صهیونیستها که با حمایت آمریکا و کشورهای غربی صورت می گیرد را به شدت محکوم کردند .

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه، شرکت کنندگان در این تجمع، تجاوزهای پیاپی رژیم صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کرده و از مردم کشورهای عربی خواستند، در مقابل این حملات وحشیانه علیه مردم تحت محاصره غزه بایستند، زیرا این جنایت ها در مقابل چشم مردم جهان صورت می گیرد، اما حکومت های عربی کاری برای متوقف کردن این تجاورها انجام نمی دهند .

سوری های شرکت کننده در این تجمع ، حملات وحشیانه به فلسطینی ها و سکوت بین المللی در قبال این وحشی گری ها را نشان دهنده توطئه ای علیه کشورهای مسلمان و عربی دانسته و تاکید کردند که سوریه نیز با چنین توطئه ای دست و پنجه نرم می کند .

سوری ها در این تجمع با صدور بیانیه ای خطاب به دبیر کل سازمان ملل ، خشم خود را نسبت به حمله به مردم غزه اعلام کرده و از سازمان ها و نهادهای بین المللی خواستند به وظایف خود در این خصوص عمل کرده و فورا برای متوقف کردن این جنایت ها دست به کار شوند .

شرکت کنندگان در این تجمع حملات اخیر رژیم صهیونیستی ، کشتار مردم و ویران کردن خانه های فلسطینیها در نوار غزه را دلیلی برای تروریست بودن این رژیم دانسته و تاکید کردند که صهیونیستها حقوق بشر و ارزش های انسانی را نادیده می گیرند .

سوری ها همچنین تاکید کردند که مقاومت خاری در چشم رژیم صهیونیستی باقی می ماند و هیچ گاه در مقابل آن ها سرتسلیم فرود نخواهد آورد .

ارتش رژیم صهیونیستی در یک هفته گذشته از هوا و دریا نوار غزه را هدف حملات وحشیانه قرار داده و تاکنون بیش از 172 فلسطینی شهید و بیش از هزار نفر دیگر مجروح شده اند و

خاورم **2041**1651
کد N391697