کولیوند: طرح انتقال پایتخت در کمیسیون شوراها نهایی شده است

سیاسی

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از نهایی شدن طرح انتقال پایتخت اداری و سیاسی خبر داد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از نهایی شدن طرح انتقال پایتخت اداری و سیاسی خبر داد.

محمد جواد کولیوند با بیان این مطلب به خبرنگار پارلمانی ایسنا گفت: حدود 2 هفته پیش بررسی گزارش بررسی طرح انتقال پایتخت اداری و سیاسی نهایی شده و به اداره کل قوانین مجلس ارائه شده است.

وی افزود: در این طرح با استفاده از مطالعات اداره کل وزارت راه شهرسازی و وزارت کشور بررسی‌ها انجام شده و حتی بحث منابع مالی را نیز برطرف کرده‌ایم. منبع مالی این موضوع از بودجه پژوهشی وزارت راه و شهرسازی و معاونت راهبردی ریاست جمهوری می‌باشد که ریاست جمهوری هم این مساله را قبول دارد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها خاطر نشان کرد: بنابراین بر اساس این طرح دو سال مهلت داده شده که مطالعات لازم را انجام داده و جمع بندی کنند و برای سیر مراحل قانونی به دولت ارایه دهند.

کولیوند افزود: در مورد اعضاء جمع بندی‌های لازم انجام شده و بر اساس تغییرات اعمال شده وزارت اطلاعات و رییس ستاد نیروهای مسلح به اعضای بررسی این طرح اضافه شدند و تعداد نمایندگان مجلس نیز از دو نفر به 4 نفر افزایش پیدا کرد که تنها ناظر بوده و نظارت می‌کنند که این افراد از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عمران و شوراها هستند.

کولیوند در پایان اظهار کرد: بر اساس مهلت تعیین شده اگر به این نتیجه رسیدند که انتقال پایتخت اداری و سیاسی انجام شود در آن زمان باید مکان‌یابی کنند و در غیراین صورت باید به دو مقوله‌ی تمرکززدایی و ساماندهی در مورد تهران بپردازند.

انتهای پیام

کد N391696