عمار حکیم: داعش را در صورت نزدیک شدن به بغداد غافلگیر می‌کنیم

عراق

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق اعلام کرد: اگر گروه تروریستی داعش به بغداد نزدیک شود، آن‌ها را غافلگیر خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در سخنانی که در مراسم سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) ایراد کرد، افزود: گروه تروریستی داعش می‌خواهد خود را به بغداد برساند و اگر این اتفاق بیفتد با مبارزات خود مقابل گروه‌های تکفیری آن‌ها را غافلگیر خواهیم کرد و برای حفاظت از پایتخت به دژی محکم تبدیل می‌شویم.

از سوی دیگر، مجلس اعلای اسلامی عراق، با اشاره به آغاز روند انتخاب نامزد آینده پست نخست وزیری گفت: دو هفته دیگر برای تعیین نخست وزیر بسیار تعیین کننده خواهد بود.

فادی شمری، از اعضای مجلس اعلای عراق نیز گفت: پارلمان که قرار بود بعد از اطمینان سنی‌ها از انتخاب نامزد خود و همچنین توافق با ائتلاف گروه‌های ملی بر سر انتخاب شیخ همام حمودی معاون رئیس پارلمان، رئیس پارلمان را انتخاب کنند در دور اول خود با شکست روبه‌رو شد و راه به جایی نبرد.

وی افزود: عدم حضور نمایندگان کرد در پارلمان آن هم به دلیل شرایط بد آب و هوایی مانعی در روند انتخاب رئیس پارلمان خواهد بود.

شمری به وجود تفاهم‌ها و اجرای خواسته مرجع دینی کشور و همچنین بر لزوم احترام به زمان‌بندی‌های قانونی که برای انتخاب رئیس پارلمان و معاون آن مشخص شده، تاکید کرد و افزود: توافق نسبی با کردها صورت گرفته که برهم صالح نامزد انتخابات رئیس جمهوری شود.

وی افزود: اسامی زیادی از شخصیت‌های معروف و با درایت از رهبران ائتلاف گروه‌های ملی، برای تصدی پست نخست وزیری پیشنهاد شده است.

شمری با اشاره به اینکه دو هفته آینده برای تعیین نخست وزیر تعیین کننده خواهد بود گفت: بعد از تعیین نامزد سنی‌ها برای ریاست پارلمان اتفاقات مهم مثبتی در این زمینه رخ خواهد داد و گشایش‌هایی شده است.

پیش‌تر مهدی حافظ، مسن‌ترین نماینده در پارلمان عراق، جلسه دوم پارلمان را به فردا (سه‌شنبه) موکول کرد.

فراکسیون‌های حاضر تاکنون به طور قطعی با اسامی نامزدهای تصدی پست ریاست پارلمان، رئیس جمهور و نخست وزیر به توافق نرسیده‌اند.

انتهای پیام

کد N391475