پیروزی حزب حاکم گرجستان در دور دوم انتخابات محلی

ائتلاف حاکم گرجستان با پیروزی در دور دوم انتخابات محلی این کشور که آخرین پایگاه قدرت رئیس‌جمهور سابق بود، جایگاه خود را در کنترل شوراهای محلی تحکیم کرد.

ائتلاف حاکم گرجستان با پیروزی در دور دوم انتخابات محلی این کشور که آخرین پایگاه قدرت رئیس‌جمهور سابق بود، جایگاه خود را در کنترل شوراهای محلی تحکیم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، کاندیداهای ائتلاف حزب حاکم «رویای گرجستانی» در تمام 21 حوزه انتخابات محلی مربوط به شهردار و شهرداری‌ها که روز شنبه برگزار شد، پیشرو بودند و کاندیداهای حزب حاکم برای سمت شهرداری در هشت شهر بزرگ از جمله تفلیس، پایتخت گرجستان پیروز شدند.

حزب «جنبش متحد ملی» میخائیل ساکاشویلی، رئیس‌جمهوری سابق گرجستان دو سال قبل در انتخابات محلی شکست خورد و دوران ریاست جمهوری‌اش در نوامبر سال گذشته میلادی پایان یافت. ائتلاف حاکم گرجستان از آن زمان تاکنون قدرت را در قفقاز جنوبی که یکی از مسیرهای انتقال نفت و گاز به بازارهای جهانی است، برعهده دارد.

همچنین بنا بر نتایج اولیه دور دوم انتخابات محلی که روز یکشنبه اعلام شد، در مابقی 46 حوزه شهرداری و چهار شهر خودمختار که در 15 ژوئن رای‌گیری در آن‌ها انجام شد، کاندیداهای حزب رویای گرجستانی با اکثریت آراء پیروز شدند و کنترل بیش از 50 درصد کرسی‌ها را به دست آوردند.

دولت ائتلافی که در ابتدای امر ریاست آن را بیدزینا ایوانیشویلی، میلیاردر گرجستانی برعهده داشت، در سال 2012 روی کار آمد.

نتایج پارلمانی در تفلیس از کمیسیون مرکزی انتخابات نشان داد که دیوید نارمانیا، کاندیدای سمت شهرداری از حزب رویای گرجستانی با 5 / 72 درصد آراء و رقیب وی نیکا ملیا از جنبش متحد ملی 5 / 27 درصد را کسب کرده‌اند. میزان مشارکت مردم گرجستان در دور دوم این انتخابات 36 درصد بود، در حالی که این میزان در دور اول رای‌گیری 43 درصد اعلام شد.

انتهای پیام

کد N391175