بررسی راهکارهای عملیاتی تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی در کمیسیون اقتصادی مجلس

کمیسیون اقتصادی,مقاومت 92

تهران-ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی راهکارهای عملیاتی تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی در جلسه عصر امروز این کمیسیون با حضور عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد.

ˈسید ناصر موسوی لارگانیˈ در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به جلسه امروز یکشنبه کمیسیون اقتصادی مجلس با علی آقامحمدی عضو محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در این جلسه راهکارهای عملیاتی شدن سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی بحث و تبادل نظر شد.

وی افزود:در این جلسه مباحثی در زمینه واردات مطرح و گفته شد که میزان واردات در برخی موارد خیلی بیشتر از صادرات است و اگر بخواهیم سیاست های اقتصاد مقاومتی را محقق سازیم باید سعی کنیم موازنه صادرات و واردات هم سطح باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست این بود که باید از اقتصاد تک محصولی و متکی به نفت نجات پیدا کنیم و مقرر شد این جلسات وتبادل نظرها بین اعضای کمیسیون با مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داشته باشد.

موسوی همچنین از بررسی طرح شورای عالی مناطق آزاد در کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد و گفت: برای رفع ابهامات و همچنین بررسی بیشتر این طرح مقرر شد کارگروهی متشکل از چند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،طراحان طرح و مرکز پژوهش های مجلس تشکیل شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر سوء استفاده هایی در این مناطق وجود دارد که بخشی از آن به علت کمبود نظارت بر این مناطق است و باید نظارت موثری بر این مناطق که درآمدهای زیادی دارد اعمال شود

به گفته عضو کمیسیون اقتصادی مجلس این کارگروه باید ظرف یک ماه نتایج بررسی های خود را درباره نقاط و قوت و ضعف این طرح ارائه کند و بعد از آن، کلیات آن در کمیسیون بررسی شود.

سیام(4)**2021**1449
کد N390564