با حضور علی لاریجانی/

نمایشگاه طرح اکرام ایتام در مجلس برگزار شد

مجلس

تهران – ایرنا – نمایشگاه طرح اکرام ایتام و محسنین همزمان با ماه مبارک رمضان با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در خانه ملت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، منصور قمشه معاون پارلمانی کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: همزمان با ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) و آغاز هفته اطعام به نیازمندان و اکرام نیازمندان این نمایشگاه در مجلس شورای اسلامی برپا شد.

وی افزود: امروز همچنین با حضور جمعی از فرزندان خانواده کمیته امداد در محل مجلس شورای اسلامی، شاهد حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای مشارکت در طرح اکرام ایتام در خانه ملت بودیم.

قمشه گفت: همه ساله از پانزدهم ماه مبارک رمضان به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی(ع) تا 21 این ماه که مصادف با شهادت حضرت علی(ع) است طرح اکرام ایتام به منظور حمایت مادی و معنوی از کودکان یتیم خانواده کمیته امداد در کشور با مشارکت مردم نیکوکار و سخاوتمند ایران اسلامی برگزار می شود.

معاون پارلمانی کمیته امداد امام خمینی (ره) تاکید کرد: سال گذشته حامیان نیکوکار با بیش از 1800 میلیارد ریال در طرح اکرام ایتام مشارکت داشته و 250 هزار کودک یتیم خانواده کمیته امداد تحت حمایت مادی و معنوی 700 هزار نیکوکار قرار گرفتند.

بنا بر این گزارش، در این طرح کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش خانوارها قرار خواهند گرفت.

به گفته مسوول این طرح در مجلس تاکنون بسیاری از نمایندگان و کارمندان مجلس در این طرح مشارکت داشته و بسیاری از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست را تحت پوشش قرار داده اند.

این طرح در روز سه شنبه هفته جاری نیز در مجلس شورای اسلامی اجرایی خواهد شد.

سیام (3)**9121 **2025**س.ق**1449
کد N390189