جانشین سازمان اطلاعات سپاه :آتش گروههای تکفیری در آینده ای نزدیک دامن حامیانشان را می گیرد

سپاه پاسداران

سردار سرتیپ پاسدار مجید حسینی در دیدار با وابستگان نظامی کشورهای اسلامی مقیم ایران گفت: توصیه برادرانه ما به کشورهایی که با حمایت خود موجب رشد گروههای تکفیری و ترویستی می گردند این است که دست از این گونه اقدامات بردارند، در غیر این صورت در آینده نزدیک این آتش دامن گیر خود آنها خواهد شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، همزمان با ماه مبارک رمضان و فرا رسیدن خجسته سالروز میلاد امام حسن مجتبی (ع) جمعی از وابستگان نظامی کشورهای اسلامی مقیم ایران،در ضیافت افطاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور سردار سرتیپ پاسدار مجید حسینی جانشین سازمان اطلاعات سپاه شرکت کردند.

سردار حسینی در این مراسم ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و میلاد امام حسن مجتبی (ع)، رمضان را فرصتی مغتنم برای بازگشت به تعالیم اسلامی و فطرت انسانی برشمرد و اظهار داشت: مهمترین دستاورد این ماه پرفیض وحدت و برادری میان مسلمانان است که تجربه عملی این وحدت را می توان در انقلاب شکوهمند اسلامی ایران مشاهده کرد.

وی از قرآن کریم و پیامبر اکرم (ص) به عنوان محور وحدت مسلمین یاد کرد و افزود: در صورتی که ارتباط بر اساس این دو پایه اساسی شکل گیرد هیچگاه به درگیری و خشونت منجر نمی شود و زمینه را برای انتخاب راه درست توسط طالبان حقیقت مهیا می کند؛ از این رو دلسوختگان واقعی وحدت اسلامی و بزرگان شیعه و سنی همواره این مهم را مورد تاکید قرار داده اند.

جانشین سازمان اطلاعات سپاه با بیان اینکه گروههای تروریستی درممالک اسلامی منطقه از جمله سوریه و عراق وحدت امت اسلامی را خدشه دار می کنند گفت: این جریانها علاوه بر اینکه با کشتار مسلمانان سنی و شیعه فجایع انسانی را با نام دفاع از دین و مذهب خلق می کنند، بسترهای کینه و نفرت و سوء استفاده دشمنان اسلام را فراهم کرده و ضمن هدر رفتن ظرفیتهای عظیم جامعه اسلامی موجب غافل شدن از دشمنان واقعی اسلام از جمله آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی می شوند.

وی با اشاره به رهنمودهای امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) پیرامون وحدت ممالک اسلامی خطاب به وابستگان نظامی اظهار داشت: آیا می دانید امروز امت اسلامی در چه وضعی قرار گرفته است؟ جنایات این روزهای رژیم صهیوینستی بر علیه مردم مظلوم فلسطین را می بینید؟ یا مصیبت تکفیری ها و تروریست ها را در ممالک اسلامی از جمله عراق، سوریه و افغانستان را مشاهده می کنید؟ سردار حسینی با بیان اینکه گروههای تروریستی هیچ نسبتی با اهل تسنن ندارند گفت: این نحله ها ی ساختگی مثل گروهک منافقین هستندکه سر در آخور آمریکا، غرب و برخی حکومتهای دست نشانده منطقه دارند و راه مقابله با آنها این است که بزرگان شیعه و سنی گفتار و رفتار های این افراد و گروه ها را با اصول دین اسلام و مذاهب اسلامی تطبیق دهند و به طور رسمی خروج این افراد را از اسلام اعلام کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: سیاست و مشی مداوم جمهوی اسلامی ایران بر این اصل استوار بوده و از تمامی کشورهای اسلامی نیز درخواست دارد تا نسبت به این امر خطیر حساس بوده و نسبت به محکومیت این گونه اقدامات و طرفداران این نحله های ساختگی و انحرافی اقدامات لازم و جدی را به عمل آورند.

جانشین سازمان اطلاعات سپاه در پایان حامیان گروههای تکفیری را مورد خطاب قرار داد و گفت: توصیه برادرانه ما به کشورهایی که با حمایت خود موجب رشد گروههای تکفیری و تروریستی می شوند این است که دست از این حرکت بردارند، در غیر این صورت یقین داشته باشند که در آینده نزدیک این آتش دامن گیر آنها خواهد شد و هزینه های سنگینی را پرداخت خواهند کرد.

همچنین در این مراسم سرتیپ وحید ممتاز وابسته نظامی پاکستان و رییس انجمن وابستگان نظامی در تهران به نمایندگی از مدعوین با تقدیر از میزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و تبریک ماه مبارک رمضان و میلاد امام حسن مجتبی (ع) و بیان ایات و روایاتی پیرامون فضیلت و برکات ماه ضیافت خدا بر اهمیت توجه امت اسلام به آموزه های قرآن و پیامبر اکرم(ص)تاکید کرد.

در پایان این مراسم وابستگان نظامی کشورهای اسلامی همراه با خانواده در ضیافت افطار حضور یافتند و به رسم یادبود هدایایی از جانشین سازمان اطلاعات سپاه دریافت کردند.

انتهای پیام

کد N390173