جلسه مجلس عراق به سه شنبه آینده موکول شد

مجلس,سه شنبه

تهران - ایرنا - رسانه های عراقی اعلام کردند: مجلس جدید عراق امروز (یکشنبه) اندکی پس از تشکیل دومین جلسه خود و بدون انجام کاری، بنابر درخواست ˈائتلاف ملیˈ ( التحالف الوطنی ) جلسه خود را به سه شنبه آینده موکول کرد .

به گزارش پایگاه خبری ˈالیوم الثامنˈ، یک منبع آگاه در مجلس عراق گفت: مجلس نمایندگان بنابر درخواست ائتلاف ملی، جلسه خود را به سه شنبه آینده موکول کرد .

وی اشاره ای به علت این درخواست از سوی این گروه سیاسی عراق نکرد .

مجلس عراق صبح امروز دومین جلسه خود را به ریاست ˈمهدی الحافظ ˈ مسن ترین نماینده این دوره مجلس و با حضور 225 نماینده تشکیل داد ، اما چون هنوز نمایندگان کرد به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی از اربیل به بغداد نرسیده بودند، تشکیل جلسه را تا ساعت 13 به وقت محلی به تاخیر انداخت و در نهایت این جلسه به سه شنبه آینده موکول شد .

نمایندگان ˈائتلاف الوطنیهˈ به رهبری ˈایاد علاویˈ این جلسه مجلس را تحریم کرده بودند .

نخستین جلسه مجلس عراق دهم تیرماه تشکیل شد .

مجلس نمایندگان عراق یا ˈمجلس نواب عراقˈ (مَجلس النوّاب العراقی‎) تنها مجلس قانون گذاری در این کشور است . مکان این مجلس در منطقه ˈالخضراءˈ شهر بغداد قرار دارد. نمایندگان این مجلس برای یک دوره چهار ساله از طریق رای مستقیم مردم انتخاب می شوند.

انتخابات مجلس عراق 10 اردیبهشت 1393 (30 آوریل 2014 میلادی) برگزار شد.

در این انتخابات مردم 328 نمایندهٔ خود را به مجلس فرستادند تا نخست وزیر و رییس جمهوری عراق را برگزینند.

نتایج انتخابات مجلس عراق نشان داد که هیچ حزب و یا تشکیلاتی در این انتخابات اکثریت مطلق را به دست نیاورده است. بالاترین رتبه را ˈائتلاف دولت قانونˈ به رهبری ˈنوری المالکیˈ نخست وزیر کنونی و گروه های همراه او به دست آوردند که 96 کرسی مجلس را از آن خود کردند.

خاورم **2041**1651
کد N390105