ماری هارف:‌ کری می‌خواهد جدیت ایران را ارزیابی کند

سیاسی

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که در مذاکرات هسته‌ای ایران به پیشرفت‌هایی رسیده‌ایم اما اختلافات هنوز به قوت خود باقی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ماری هارف، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه خبری العربیه اظهار کرد: ما در برخی مسائل مورد بحث در مذاکرات هسته‌ای ایران به پیشرفت‌هایی رسیده‌ایم. ایرانی‌ها در برخی از آن‌ها از خود انعطاف نشان داده‌اند اما بر سر مسائل باقی‌مانده هنوز اختلافات زیادی وجود دارد.

او ادامه داد: کاری که قرار است جان کری در وین در روزهای آینده انجام دهد این است که با ظریف، وزیر امورخارجه ایران دیدار داشته و با تیم ایرانی مذاکره کند تا بتواند ارزیابی کند که آیا آن‌ها مایل هستند و قادرند که تصمیمات حساس و لازم برای رسیدن به یک توافق را بگیرند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا افزود: دست نیافتن به توافق درباره برنامه هسته‌ای ایران می‌تواند افزایش فشارها بر این کشور را در پی داشته باشد.

یک مقام ارشد دولت آمریکا گفته بود موضع ایران در مذاکرات هسته‌ای با وجود نزدیک شدن به پایان ضرب‌الاجل 20 ژوییه (29 تیرماه) هنوز نامناسب است.

هم‌چنین یک مقام ارشد آمریکایی دیگر یادآور شد:‌ تا زمانی که به پیشرفت‌های قابل توجه در مورد مسائل کلیدی نرسیم، سخت است بخواهیم در مورد تمدید مذاکرات ایران پس از ضرب‌الاجل 20 ژوییه مذاکره کنیم.

وی گفته‌ بود تا زمانی که ایران امتیاز ندهد، آمریکا امکان تمدید مذاکرات هسته‌ای ایران را بررسی نخواهد کرد.

انتهای پیام

کد N390101