کوثری در تذکر شفاهی:

کشورها و ملت ها به دنبال تغییر ساختار سازمان ملل باشند

مجلس

نماینده مردم تهران ضمن انتقاد از سکوت سازمان ملل متحد در برابر کشتار مردم غزه در فلسطین گفت: به همه ملت‌ها و کشورها توصیه می کنم که در پی تغییر ساختار سازمان ملل متحد باشند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی محمداسماعیل کوثری، نماینده مردم تهران در مجلس در تذکر شفاهی خطاب به اعضا و مسئولان سازمان ملل که بی‌تفاوت و بی اختیار در برابر استکبار جهانی مانند آمریکا، انگلیس و فرانسه که عضو اصلی شورای امنیت سازمان ملل هستند، گفت: واقعا جای تاسف دارد که اینها ادعای اداره دنیا را دارند، اما جز جنایت و کشتار آن هم علیه مردم مظلوم و بی پناه غزه در فلسطین کار دیگری بلد نیستند.

وی افزود: چرا جلوی سازمان ملل و رژیم نامشروع اسرائیل غاصب که حدود 200 تا 250 کلاهک هسته ای دارد، نمی گیرند و این دوگانه برخورد کردن آژانس بین المللی انرژی اتمی و شورا امنیت باعث بی خاصیت کردن سازمان ملل شده است. از این رو، به تمام دولت ها و کشورها پیشنهاد می دهم که همه با هم به دنبال تغییر ساختار سازمان ملل باشیم و الا این زورگویان و جنایتکاران همه جا را در اتش و خون نگه می دارند و نمی گذارند ملت ها حتی یک روز در آرامش زندگی کنند.

این نماینده مجلس در تذکری به معاونت نظارت و راهبردی ریاست جمهوری و وزارت نیرو افزود: اگر مسئولان نگران آلودگی و گردوغبار در پایتخت هستند یا نگران تولید محصولات کشاورزی با آب فاضلاب همچون برنج و گندم و سبزیجات هستند، بدانند که عدم توجه و تخصیص بودجه به طرح های زیربنایی و محیطی به خصوص تصفیه‌خانه فاضلاب و خطوط انتقال آب کشاورزی، تخریب محصولات کشاورزی را به دنبال دارد و نتیجه ای جز این معضلات نخواهد داشت.

کوثری افزود: استان هایی که 53 درصد از درآمدهای مالیاتی بودجه کل کشور را تامین می کنند، متاسفانه 3.7 درصد از اعتبارات عمرانی را دریافت می کنند و آن هم در زمان واگذاری کمتر از این میزان است.

نماینده مردم تهران در پایان به وزارت راه و شهرسازی درباره تکمیل مترو خط 3 تهران و شروع به کار مترو تهران به سمت ورامین و همچنین به وزارت کشور درباره واگذاری اتوبوس به حومه تهران بخصوص حسن‌آباد و فشافویه تذکر داد.