لاریجانی در پاسخ به شهریاری:

استیضاح و سؤالات نمایندگان طبق روال قانونی در دستور کار قرار می‌گیرد

مجلس

قطعا سؤال و استیضاح از وزرا از وظایف و اختیارات نمایندگان است و هر سؤال و استیضاحی طبق روال قانونی در دستور کار قرار می‌گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استیضاح و سؤالات نمایندگان طبق روال قانونی در دستور کار قرارمی گیرد گفت: منتهی در این زمینه شاید گفتگوهایی وجود داشته باشد که این موضوع به طور حتم به معنای منع شدن و یا مدیریت روند استیضاح یا سؤال نیست.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان سخنرانی ناطقان میان دستور با اشاره به اظهارات یکی از نمایندگان در رابطه با اقدام هیأت رئیسه برای مدیریت استیضاح و سؤالات نمایندگان از وزرا گفت: قطعا سؤال و استیضاح از وزرا از وظایف و اختیارات نمایندگان است و هر سؤال و استیضاحی طبق روال قانونی در دستور کار قرار می‌گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: منتهی در این زمینه شاید گفتگوهایی وجود داشته باشد که این موضوع به طور حتم به معنای منع شدن و یا مدیریت روند استیضاح یا سؤال نیست.

لازم به ذکر است که حسینعلی شهریاری امروز در نطق میان دستور خود به مصاحبه یکی از اعضای هیأت رئیسه مجلس اشاره کرد و گفت: یکی از اعضای هیأت رئیسه در مصاحبه‌ای اعلام کرد که ما می‌خواهیم استیضاح‌ها را مدیریت کنیم حال این سؤال پیش می‌آید که این اقدام براساس کدام یک از مواد قانونی صورت می‌ گیرد.

کد N389320