ظریف در مصاحبه با ان بی سی/

تسلیحات هسته ای هیچ سودی برای ایران ندارد

ایران در جهان

وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با یک شبکه خبری غربی گفت: به رغم ادعاهای کشورهای غربی ایران هیچ نفعی در ساخت تسلیحات هسته ای نمی بیند.

به گزارش خبرگزاری مهر، "محمد جواد ظریف" در مصاحبه با شبکه خبری ان‎بی‎سی ضمن بیان این مطلب در ادامه گفت: برای دادن اطمینانی قابل قبول به جامعه جهانی حاضرم به هر چیزی متعهد شوم که ایران به دنبال تولید سلاح هسته ای نیست زیرا ما اساسا به دنبال چنین چیزی نیستیم و در تولید سلاح هسته ای هچ سودی نمی بینیم. 

ظریف در این مصاحبه که مشروح آن قرار است امروز یکشنبه پخش شود گفت: ما هیچ نفعی در این که به دنبال تسلحات هسته ای باشیم نمی بینیم. 

وزیر امور خارجه ایران در ادامه ادعاهای مطرح شده در این خصوص را که کشورمان برای رقابت با سایر کشورهای منطقه به دنبال ساخت تسلیحات هسته ای است را به شدت رد کرد و گفت: نیازمندیم تا برای متقاعد کردن همسایگان خود در این رابطه که ایران خواهان صلح بوده و خواهان زندگی با آنها در شرایط برابر است مسیر جدیدی را در پیش بگیریم. 

ظریف در ادامه با اشاره به ظرفیت های بی نهایت موجود در ایران گفت: شاخصهای جغرافیایی ایران، این حقیقت که ما (ایران) بزرگتر هستیم،این حقیقت که قویتریم، این حقیقت که جمعیت کشورمان بیشتر است، این حقیقت که تکنولوژی ما برتر است، این حقیقت که منابع انسانی ما بسیار پیشرفته تر از همسایگانمان است، همه این موارد ما (ایران) را در چنان جایگاه قدرتمندی قرار داده که نیازی به متوسل شدن به دیگر توانائی ها نداریم. 

وزیر امور خارجه ایران در ادامه با احمقانه خواندن موضوع بازدارندگی هسته ای گفت: پاکستان به صرف اینکه تسلیحات هسته ای در اختیار دارد از ایران قویتر نیست. اکنون شما باید ثابت کنید تسلیحات هسته ای و یا زاردخانه های انباشته از سلاح امنیت شما را تامین نمی کنند. بنابراین ما نیازمند زندگی در فضای دیگری هستیم و این همان چیزی است که ما درباره آن سخن می گوئیم.