اتحادیه پزشکان عرب نسبت به کمبود 140 نوع دارو در غزه هشدار دادند

140نوع دارو,غزه

تهران - ایرنا - ˈکمیسیون امداد رسانی اتحادیه پزشکان عربˈ نسبت به نابسامانی اوضاع بهداشتی در ˈنوار غزهˈ به دلیل تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی وهمچنین کمبود شدید دارو ، لوزام پزشکی و کادر متخصص درمانی در این منطقه هشدار داد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری ˈالیوم السابعˈ، در بیانیه این اتحادیه آمده است که مراکز بهداشتی در غزه در حال حاضر با کمبود شدید 140 نوع داروی ضروری مواجه هستند و ذخیره برخی از این داروها به صفر رسیده است .

این بیانیه افزود: ذخیره بیش از 400 نوع از ملزومات پزشکی نیز در مراکز درمانی نوار غزه به صفر رسیده که این امر بر ارایه خدمات بهداشتی به مجروحان و مصدومان حملات اخیر رژیم صهیونیستی به این منطقه تاثیر می گذارد.

کمیسیون امداد رسانی اتحادیه پزشکان عرب بر ضرورت تسریع در فراهم آوردن تسهیلات لازم جهت حضور گروههای پزشکی متخصص در جراحی های دقیق از جمله جراحی مغز و اعصاب، عروق، قلب و سینه در غزه تاکید کرد، زیرا مجروحان شدید در صورت انتقال آنها به خارج از نوار غزه با خطر مرگ مواجه هستند.

رژیم صهیونیستی در یک هفته گذشته از هوا و دریا به نوار غزه حمله ور شده و تاکنون بیش از 130 فلسطینی که اکثر آنان را کودکان و زنان تشکیل می دهند، شهید کرده است .

رسانام** 1453*1651
کد N389112