حق‌شناس: بازی برد - برد در سیاست داخلی هم می‌تواند موفق باشد

دولت,مذاكرات ايران و گروه 1 5,احزاب,حزب اعتماد ملي

یک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: اگر می‌توانیم در عرصه سیاست خارجی بازی برد - برد را دنبال کنیم، چرا در داخل کشور نمی‌توانیم این بازی را اجرا کنیم؟

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمدجواد حق‌شناس شب گذشته (شنبه) در مراسم افطار و کنگره جمعیت مستقل ایران اسلامی، با بیان اینکه "یکی از مهمترین تکیه‌گاه‌های جوامعی همچون ایران، تشکل‌ها و احزاب سیاسی است"، افزود: جای احزاب در سال‌های قبل خالی مانده و هیچگاه مسئولان نتوانستند آن طور که باید به احزاب توجه کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: گرچه احزاب در قانون اساسی جایگاه مهمی دارند، اما بنا به دلایل عدیده‌ای ما نتوانستیم نظام و سیستم حزبی را در کشور حاکم کنیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه با اشاره به اینکه "سیاست‌های امام حسن مجتبی (ع) همچنان توانسته اثرات خود را حفظ کند"، گفت: ما شاهد اثرگذاری این سیاست‌ها بر سیاست‌ خارجی خود هستیم و راهبرد نرمش قهرمانانه و مذاکرات هسته‌ای به الگویی که امامان معصوم به ما نشان دادند بازمی‌گردد.

حق‌شناس همچنین با قدردانی از تلاش‌های دولت یازدهم اظهار کرد:‌ مذاکرات هسته‌ای بر اساس رهنمودهای رهبری و همچنین بر اساس بازی برد - برد دنبال می‌شود و تمامی احزاب اصلاح‌طلب و مستقل و بخش بزرگی از احزاب اصولگرا از دولت حمایت می‌کنند.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه "بازی برد - برد در عرصه سیاست داخلی هم می‌تواند موفق باشد"، به مصداقی در این زمینه اشاره کرد و یادآور شد: مردم در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم تقاضای رفع حصر و آزادی زندانیان سیاسی را داشتند.

وی در پایان اظهار کرد: کسانی که اکنون در حصر هستند خدمات زیادی به نظام داشته‌اند که این خدمات را نمی‌توانیم فراموش کنیم. دولت هم می‌تواند در این عرصه به وعده‌هایی که داده است عمل کند.

انتهای پیام

کد N388860