ایتالیا خواستار حمایت اتحادیه اروپا از آتش بس میان رژیم صهیونیستی و حماس در غزه شد

آتش بس,ایتالیا

رم- ایرنا- ایتالیا به عنوان رییس دوره ای اتحادیه اروپا از رهبران و دولت های اروپایی خواست تا یکصدا از هرگونه تلاش برای آتش بس میان رژیم صهیونیستی و حماس حمایت کنند.

به گزارش ایرنا، در پی تشدید حملات هوایی رژیم صهیونیستی علیه غزه و شهادت بیش از 150 تن از فلسطینیان و همچنین پرتاب موشک های حماس علیه اهداف اسرائیلی، دولت ایتالیا در بیانیه ای ضمن ابراز نگرانی از وخامت اوضاع، از اتحادیه اروپا خواست تا یکصدا از هرگونه تلاش برای آتش بس و ابتکار عمل به منظور گفت وگو برای متوقف کردن خشونت ها، حمایت کند.

در این بیانیه آمده است: ایتالیا به عنوان رییس دوره ای این اتحادیه همواره با رهبران اروپا در تماس بوده و خواستار محور قرار دادن این بحران در اجلاس شورای اروپا در روز چهارشنبه است.

گفتنی است؛ ˈفدریکا موگرینیˈ وزیر خارجه ایتالیا نیز در ساعات آینده به سرزمین های اشغالی، مصر و فلسطین سفر می کند.

وزیر خارجه ایتالیا روز جمعه گذشته در بیانیه ای ضمن دعوت از طرفین به آتش بس، گفت: همواره به دورنمایی نزدیک می شویم که در آن، شرایط از کنترل خارج شده و ثبات کل منطقه ای که خود دچار بحران های دیگر است را به خطر می اندازد.

وی، مذاکرات صلح را تنها راه حل این بحران دانست و گفت: ایتالیا به عنوان رییس دوره ای اتحادیه اروپا، آماده حمایت از نقش این اتحادیه در کنار جامعه بین المللی برای رسیدن به آتش بس و ایجاد تسهیلات برای از سرگیری مذاکرات صلح است.

گروهی از نمایندگان حزب دمکرات های ایتالیا در مجلس نیز اخیراً در نامه ای خطاب به دولت ایتالیا خواستار اقدامی مؤثر در سطح دوجانبه و چند جانبه برای جلوگیری از تشدید بحران در خاورمیانه شده و اعلام کردند: نیاز به اقدامی قوی برای متوقف کردن اقدامات نظامی و خشونت ها، توقف شهرک سازی ها در سرزمین های فلسطینی و از سرگیری مذاکرات صلح که به حقوق طرفین احترام بگذارد، است.

اروپام**2171**1504
کد N388634