پدر داغدار فلسطینی:

این بار برای نجات فرزندم دیر رسیدم

آفریقا و خاورمیانه

یک پدر فلسطینی که فرزند 5 ساله اش را در حملات ارتش صهیونیستی به غزه از دست داده گفت این کودکان بی دفاع بی هیچ گناهی به شهادت می رسند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، جنایات ارتش صهیونیستی در نوار غزه همچنان ادامه دارد. امروز نیز در حملات جنگنده های اسرائیلی به غزه چندین خانه ویران و ساکنان آن به خاک و خون کشیده شدند. "المطاوی" سرپرست یکی از خانواده هایی است که خانه شان در این بمباران ها ویران شده است.

"محمد المطاوی" پدر 4 فرزند با اشاره به شهادت "یاسمین" دختر 5 ساله اش در یکی از این حملات می گوید: هر بار با شنیدن صدای یورش جنگنده ها به اتاق فرزندانم می دویدم تا آنها را از خطر حفظ کنم اما این بار دیر رسیدم، موشکی که شلیک شد به نزدیکی خانه ما اصابت و بخشی از آن را ویران کرد، متاسفانه بدن کوچک فرزند من نیز زیر آوارها ماند و او جان باخت.

المطاوی می افزاید: پس از این حمله، همسایه ها به کمک ما آمدند اما یاسمین زنده از زیر آوار بیرون نیامد. گناه این کودکان بی دفاع چیست؟ یاسمین که صبح امروز با برادر 5 ساله اش بازی می کرد، به چه گناهی کشته شد؟

این در حالی است که طی روزهای اخیر حملات وحشیانه صهیونیست ها به نوار غزه دهها خانواده دیگر فلسطینی را داغدار کرده است. مریم کودک 9 ساله ای است که به دلیل اصابت موشک به کما رفته و وضعیت وخیمی دارد. خانه آنها در حالی هدف موشک جنگنده های اسرائیلی قرار گرفت که پدر مریم برای حفاظت از جان تنها فرزندش به وی اجازه نداده بود از خانه خارج شود، اما صهیونیستها وی را در خانه و در کنار خانواده اش هدف گرفتند.

گفتنی است دیده بان حقوق بشر اروپا و حوزه دریای مدیترانه گزارشی را در خصوص حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه منتشر کرد. طبق این گزارش هر سه دقیقه یکبار جنگنده های رژیم صهیونیستی مناطق مختلفی از نوار غزه را بمباران می کنند.