در دیدار با مدیران سازمان تامین اجتماعی مطرح شد:

انتقاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از نحوه مدیریت سازمان تامین اجتماعی در دولت سابق

سیاست داخلی

اتفاقات اخیر نوار غزه تابلوی از بدترین خشونت‌ها و ظلم‌های صهیونیست‌هاست كه لكه ننگ جدیدی در پرونده قدرت‌های بزرگ جهانی و سازمان ملل از خود برجای گذاشته است./همانطور كه آیت‌الله العظمی سیستانی تأكید می‌كنند، همدلی و اتحاد دولت و مردم عراق در این زمینه راه‌گشا و زمینه‌ساز شكست و خروج نیروهای داعش وجدائی طلبان از عراق است.

جمعی از كاركنان، اعضای هیأت مدیره و مدیران سازمان تأمین اجتماعی در سومین روز از هفته تأمین اجتماعی با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دیدار و گفت‌وگو كردند.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار ضمن تبریك ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: از خداوند می‌خواهم توفیق خودسازی و بهره‌مندی از ماه مبارك رمضان كه در آن سفره بی‌پایان الهی‌اش در اختیار بشر گذاشته شده است به همگان اعطا كند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام سازمان تأمین اجتماعی را از جمله مهمترین خدمتگزار به طیف وسیعی از اقشار نیازمند كشور نام برد و افزود: از جمله كارهای بزرگ و قابل توجه جمهوری اسلامی ایران تأسیس سازمان تأمین اجتماعی برای دوران سخت بازنشستگی، بی‌سرپرستی، درمان و بیكاری است كه نیروی كار، كارفرما و دولت در منابع مالی آن سهیم هستند.

وی به آسیب‌های وارده بر پیكر سازمان تأمین اجتماعی در دولتی كه با شعار عدالت برسر كار آمد، اشاره و تصریح كرد: اگر به همین ترتیب ادامه پیدا می‌كرد، معلوم نبود دچار چه سرنوشتی می‌شد و چطور باید احیا می‌شد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به الكترونیكی شدن فرایند فعالیت‌ها در سازمان تأمین اجتماعی خاطر نشان كرد: اجرایی شدن فرآیند كارها منجر به بالا رفتن سرعت عمل گردید كه نه تنها كارگشا بود بلكه موجبات راحتی و آسایش ارباب رجوع و مخاطبان این سازمان را فراهم كرد.

وی از تلاش‌های دكتر نوربخش و همكاران در ترمیم بخش زیادی از آسیب‌ها تشكر كرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأكید بر اینكه انسان‌ها باید از زمان تولد تا آخر عمر خیالشان از تأمین ضرورت‌های زندگی همچون تغذیه، تحصیل، بهداشت و درمان و شغل آسوده باشد، گفت: سازمان تأمین اجتماعی وظیفه بزرگی در زمینه خدمت‌رسانی به مردم و تأمین مواردی كه اشاره شد را برعهده گرفته است كه امیدوارم همواره موفق باشد و لازم است برای این هدف و تأمین بیمه عمومی دولت و مجلس اقدام كنند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان حوادث تلخ و اندوهبار غزه گفت: اتفاقات اخیر نوار غزه تابلوی از بدترین خشونت‌ها و ظلم‌های صهیونیست‌هاست كه لكه ننگ جدیدی در پرونده قدرت‌های بزرگ جهانی و سازمان ملل از خود برجای گذاشته است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به بمباران نقاط مختلف غزه توسط اسرائیل، تكرار حادثه خونین بار اخیر غزه در ماه مبارك رمضان و سكوت مجامع بین‌المللی را تأسف‌بار خواند و افزود: اسرائیل هراز چندگاهی با حمایت و كمك جریان تروریستی، سازمان ملل و آمریكا كما فی‌السابق مردم فلسطین را از وطن و سرزمین خود بیرون و آنها را آواره كشورهای همسایه، می‌كند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت همچنین طی سخنانی به جنایات گروه تكفیری در عراق اشاره كرد و گفت: اینها به خیال خودشان می‌خواهند اسلام ناب و خلافت جهانی اسلام را تأسیس كنند، اما در واقع به دنبال از بین بردن آبروی اسلام هستند، چرا كه جهان رفتارهای آنان را به اسلام نسبت می‌دهند و در این میان رسانه‌های معاند خارجی از كردار و گفتار آنان در راستای اهداف خود سوء استفاده می‌كنند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نظام تفرقه را عامل اصلی پیشروی گروهك تروریستی در عراق خواند و افزود: همانطور كه آیت‌الله العظمی سیستانی تأكید می‌كنند، همدلی و اتحاد دولت و مردم عراق در این زمینه راه‌گشا و زمینه‌ساز شكست و خروج نیروهای داعش وجدائی طلبان از عراق است.

وی با تأكید بر اینكه بین حادثه غزه و فعالیت گروهك تروریستی داعش در عراق رابطه تنگاتنگی وجود دارد، خاطر نشان كرد: در هر دو مورد نقش صهیونیست‌ها بسیار برجسته و پررنگ است و باید مواظب این‌گونه رفتارها كه تهدیدی برای جهان اسلام به شمار می‌روند، باشیم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تندروی و افراط را پایه اصلی تروریست‌ها برشمرد و گفت: وجود ژن‌های افراطی، عقده‌ها، اشتباهات و خیالات در نیروهای افراطی مانع بزرگی برای استقلال و قیام ملت‌هاست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت ادامه داد: تروریسم یك ضلع مثلث از سلطه‌گری خارجی و استبداد داخلی است كه نمی‌گذارد ملت‌ها آزاد باشند و در تبدیل بهار عربی به خزان عربی نقش بسزائی ایفا می‌كنند.

در ابتدای این دیدار، دكتر نوربخش مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: این سازمان با 5 هزار و 100 میلیارد تومان كسری بودجه تحویل دولت تدبیر و امید شد.

وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی حق‌الناس و یك نهاد خدمت‌رسان است كه ظرف 8 سال گذشته دچار مسایل و خسارت فراوانی شده است از جمله اساسنامه آن طی 5 سال اخیر سه بار تغییر كرده است.

دكتر نوربخش، تأمین اجتماعی را زیرساخت، هدف و از ملزومات پیشرفت و تعالی جامعه خواند و گفت: به عبارتی سازمان تأمین اجتماعی ترجمانی از شعار تدبیر و امید است چرا كه با تأمین معیشت و سلامت بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران آرامش خاطر را برای آنها به ارمغان می‌آورد.

کد N388407