تلاش مقامات نیروگاه هسته‌ای جینا برای بازگشایی این نیروگاه

مدیر نیروگاه هسته‌ای جینا برای بازگشایی این نیروگاه،‌ از کارشناسان هسته‌ای نیویورک درخواست کرد با عقد یک قرارداد در به روزرسانی این نیروگاه کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و به نقل از سیاست خبری دموکرات و کرونیکل، این قرارداد بر اساس نتیجه‌ی این به‌روزرسانی در نیروگاه جینا و عملکرد تجهیزات نصب شده در این نیروگاه به امضاء خواهد رسید.

در همین رابطه شرکت اکسلون که مالک نیروگاه هسته‌ای وین کانتی و هم‌چنین نیروگاه برق است، در پیش‌نویس متن قرارداد خود با نیروگاه جینا بیان کرده است که می‌تواند 577 مگاوات برق در اختیار این نیروگاه قرار دهد که برای راضی کردن چهارصد هزار مشتری خانگی کافی خواهد بود.

هم‌چنین به گفته‌ی جو پاچر، نایب رییس شرکت اکسلون، این قرارداد نیز احتمالاً همانند قراردادهای دیگر این منطقه از لحاظ اقتصادی با مشکل روبه‌رو خواهد شد اما بازگشایی نیروگاه جینا صدها نفر از کارکنانی که در این نیروگاه کار می کردند را راضی خواهد کرد.

ماریا هادسون، سخنگوی شرکت اکسلون، با اشاره به این که در روند اجرای این قرار با شرکت هسته‌ای پی.اس.سی نیز همکاری خواهد کرد، اظهار کرد: شرکت اکسلون تا زمانی که مشکلات نیروگاه جینا به طور کامل برطرف نشود، به این نیروگاه کمک خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N388357