آسیب شناسی سیاست های گذشته در مورد حجاب با حضور آشنا و مطهری

حسام الدین آشنا و علی مطهری

تهران-ایرنا-نشست«حجاب آسیب شناسی سیاست های گذشته نگاهی به آینده» که دومین نشست تخصصی حجاب و عفاف است، با حضور مسئولان و کارشناسانی از جمله علی مطهری و حسام الدین آشنا در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.

بگزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهوری درحاشیه این نشست گفت: بر اساس پژوهشی که در زمینه حجاب و عفاف اجرا شد، نگرش مردم بخصوص تهرانی ها در مورد حجاب نسبت به سال 1386 ، 20 درصد تغییر کرده است.

وی با اشاره به تغییر 10 درصدی پوشش مطلوب و واقعی مردم طی این سال ها گفت: موانع پیش روی این مساله شامل عدم اجماع درخصوص حدود حجاب،اختلاف در تشخیص علل و زمینه های بروز بدحجابی ، بی توجهی به صنعت مد و لباس ایرانی و همچنین ناهماهنگی و عدم پاسخگویی دستگاه های مربوطه است.

وی در تشریح راهکارهای تقویت موضوع عفاف و حجاب گفت: موضوع حجاب در کشور نیازمند اجماع نظر است که در این راستا قوانین و مصوباتی وجود دارد.

مشاور فرهنگی رئیس جمهوری اضافه کرد:درسال 94 راهکارهای موثری در زمینه تقویت عفاف و حجاب در نظر خواهیم گرفت.

آشنا با بیان اینکه مقوله لباس ملی باید در برنامه ها مدنظر قرار گیرد، افزود: در زمینه حجاب باید مانند مسلمانان اقلیت در کشورهای اروپایی عمل شود ، به شکلی که راه اسلام را خود مردم انتخاب کنند.

آشنا با بیان اینکه باید موانع ازدواج برطرف شود،گفت:حمایت از سازمان نهاد باید صورت گیرد و همچنین قانون مطالبات که تدوین شده نیز باید با قوت مورد حمایت قرار گیرد.

آشنا تصریح کرد: جنسیتی کردن حجاب و زنانه کردن آن، خود یک آسیب در زمینه پوشش محسوب می شود.

وی گفت: برخورد با باندهای سازمان یافته فساد و فحشا از اقداماتی است که باید در اولویت قرار گیرد.

یادآور می شود این نشست با حضور حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهوری ، سوسن باستانی عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا ، کبری خزعلی رئیس شورای فرهنگی - اجتماعی زنان ، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا زائری مدیرعامل موسسه فرهنگی سرچشمه، علی مطهری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری دبیرکل بنیاد حجاب و عفاف و پروین داداندیش مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

سیام (3) ** 9189 ** د . الف**1856
کد N388341