اطمینان آمریکا از امنیت تجهیزات اتمی اسلام آباد/ مطالبات رهبر جنبش متحده قومی از بان

آسیا اقیانوسیه

اطمینان آمریکا از امنیت تجهیزات اتمی اسلام آباد و تاکید رهبر جنبش متحده قومی بر ایفای نقش بیشتر بان در توقف حملات رژیم صهیونیستی در غزه از جمله تحولات پاکستان به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نیشن در گزارشی با اشاره به اطمینان آمریکا از امنیت تجهیزات اتمی پاکستان نوشت که جنیفر ساکی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی بر لزوم همکاری واشنگتن با اسلام آباد درباره فعالیت‌ های ضد تروریستی و روابط دوجانبه تاکید کرد.

خبر دیگر اینکه مقامات امنیتی پاکستان از کشته شدن سه نیروی امنیتی و زخمی شدن دو فرد دیگر در جریان حمله به یک ایستگاه پلیس در منطقه قبیله‌ ای باجور در امتداد مرز پاکستان با افغانستان خبر دادند.

همچنین شبکه تلویزیونی جئو گزارش داد که الطاف حسین رهبر جنبش متحده قومی در نامه‌ ای به دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار ایفای نقش بیشتر بان کی مون در پایان دادن به کشتار مردم فلسطین و توقف حملات هوایی و بمباران غزه از سوی رژیم صهیونیستی شد.

وی ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان در حملات هوایی نیروهای اسرائیلی و تاکید بر حل تنش ها از طریق گفتگو از تمام کشورهای اسلامی و دیگر کشورها خواست تا در برابر تجاوز رژیم صهیونیستی سکوت اختیار نکنند.

خبر دیگر اینکه تسنیم اسلم سخنگوی وزارت خارجه پاکستان ضمن محکوم کردن حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به وزیرستان شمالی این حملات در شمال غرب این کشور را زیانبار و غیرقابل قبول خواند که حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور را نقض کرده است.

حملات آمریکا به پاکستان در حالی ادامه می یابد که معترضین همواره تظاهراتی را در اعتراض به این حملات برگزار کرده و آن را نقض قوانین بین المللی می خوانند.

در همین حال آصف علی زرداری رئیس جمهوری پاکستان گفته است که آمریکا باید راه های دیگری را برای از بین بردن سران شبه نظامیان در پیش بگیرد.