موج جدید حملات داعش پس از چند روز آرامش نسبی در عراق

پس از چند روز آرامش نسبی در عراق، تروریست‌های داعش و شبه‌نظامیان مخالف دولت بغداد حملات جدیدی را در غرب و شرق این کشور آغاز کردند که بنا به گفته منابع محلی پیشروی‌هایی نیز به دست آورده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، منابع محلی عراق در استان دیالی اعلام کردند که گروه تروریستی داعش در درگیری‌های 24 ساعت گذشته خود در این استان توانسته چند روستای جدید در نزدیکی شهرهای جلولا و العظیم را به تصرف خود درآورد.

بنا به گفته این منابع، در حملات تروریست‌های داعش در دیالی دست کم 20 نیروی امنیتی و ارتش عراق کشته و زخمی شدند.

تروریست‌های داعش همچنین توانستند صبح امروز (شنبه) مقر تیپ 20 ارتش عراق در استان دیالی را به تصرف خود درآورند و در حال تدارک دیدن برای حمله به میدان نفتی "خانة"، قدیمی‌ترین میدان نفتی عراق در این استان هستند.

ظهر امروز نیز تروریست‌های داعش با نیروهای پیشمرگ در استان دیالی درگیر شدند که طی آن 5 نیروی پیشمرگ کرد کشته و 14 تن دیگر زخمی شدند.

تروریست‌های داعش و همپیمانان آن‌ها از قبایل عراقی همچنین حمله گسترده‌ای را برای تصرف شهر حدیثه واقع در استان غربی الانبار آغاز کردند که با واکنش قوی ارتش عراق مجبور به عقب نشینی شدند.

بنا به گفته یک منبع در پلیس عراق در این حمله دست کم 13 تن از تروریست‌های داعش کشته و 31 تن از آن‌ها پس از زخمی شدن دستگیر شدند و چهار نیروی ارتش عراق نیز در این درگیری‌ها کشته شده است.

در همین حال ارتش عراق اعلام کرد که در حملات هوایی 24 ساعت گذشته به مواضع و انبارهای تسلیحات تروریست‌های داعش در موصل، فلوجه و اطراف تکریت، دستکم 40 تن از تروریست‌ها کشته و ده‌ها خودرو و انبار مهمات آن‌ها نیز منهدم شده است.

آغاز موج جدید خشونت‌ها در عراق در حالی مشاهده می‌شود که سازمان ملل هشدار داده است که در صورت عدم توافق گروه‌های سیاسی عراقی برای انتخاب نخست وزیر و رئیس پارلمان، احتمال غرق شدن عراق در آشوب سراسری بسیار زیاد است.

انتهای پیام

کد N388216