کودکان غزه قربانیان اصلی حملات رژیم صهیونیستی

غزه

با تداوم حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و با وجود ادعاهای مقامات تل‌آویو مبنی بر "هدفمند" بودن حملات جنگنده‌های این رژیم، آمار و گزارش‌های رسیده از غزه نشان می‌دهد که بیشتر قربانیان حملات صهیونیست‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، حملات رژیم صهیونیستی که توسط جنگنده‌ها و قایق‌های توپدار این رژیم به مدت شش روز است علیه ملت بی‌دفاع غزه ادامه دارد، انتقادهای بین‌المللی را برانگیخته است.

رژیم صهیونیستی همواره ادعا می‌کند که حملاتش تنها شبه‌نظامیان وابسته به گروه‌های مقاومت را هدف قرار می‌دهد و تلاش می‌کند تا از وارد آمدن تلفات به غیرنظامیان خودداری کند، اما آمار و ارقام منتشر شده از شمار شهدا و زخمی‌های این حملات نشان می‌دهد که نه تنها این حملات هدفمند و دقیق نیست بلکه به صورت کورکورانه مردم غزه را هدف قرار داده و در پاره‌ای از موارد اعضای یک خانواده به طور کامل در حملات اسرائیل کشته شده‌اند.

در تازه‌ترین انتقادهای بین‌المللی به جنایت‌های اسرائیل در غزه سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل اظهاراتی را در محکومیت حملات اسرائیل بیان کرد.

وی با بیان اینکه حملات اسرائیل نقض آشکار قوانین جنگی محسوب می‌شود، گفت: گزارش‌های بسیار نگران کننده‌ای از غزه به دست ما رسیده که ادعاهای اسرائیل مبنی بر دقیق بودن این حملات را به طور جدی زیر سوال می‌برد. براساس قوانین بین‌المللی هدف قرار دادن خانه‌ها حتی در صورتی که مشخص شود از آن‌ها برای اهداف نظامی استفاده می‌شود، مجاز نیست اما این کار مکررا از سوی اسرائیل انجام شده است.

بنا بر گزارش‌های ارسال شده از غزه، بیش از 30 شهید از 120 شهید شش روز حملات رژیم صهیونیستی به غزه را کودکان و نزدیک به 60 شهید را زنان و سالمندان تشکیل می‌دهند و بیمارستان‌ها، مساجد، مدارس و مراکز نگهداری معلولان نیز اهداف مشروعی برای 600 تن مواد منفجره جنگنده‌های اسرائیلی بوده که در این شش روز بر سر مردم غزه فرو ریخته است.

این در حالی است که رژیم صهیونیستی اخیرا با پخش ویدئوهایی مدعی شده است که تمام تلاش خود را برای حفاظت از جان غیرنظامیان به کار می‌گیرد و حملات این رژیم تنها شبه‌نظامیانی را که در پرتاب موشک به سوی سرزمین‌های اشغالی دست دارند، هدف قرار می‌دهد.

براساس آمار سازمان‌های پزشکی فلسطین، از میان 700 زخمی حملات اسرائیل نیز نزدیک به 70 درصد را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند و تنها 10 درصد از کسانی که در این حملات هدف قرار گرفته‌اند، از اعضای جنبش‌های مقاومت فلسطینی بوده‌اند.

انتهای پیام

کد N388034