معاون تبلیغ و تهذیب حوزه علمیه ارومیه:

جامعه از انواع مدل‌های پوشش جلف و زننده اشباع شده است

معاون تبلیغ و تهذیب حوزه علمیه ارومیه گفت: طرح‌هایی که در حوزه حجاب و عفاف ارائه می‌شود باید عمومی‌سازی شود و صرف برگزاری برنامه‌های کلیشه‌ای نمی‌تواند راهکار مقابله با بی‌حجابی باشد.

حجت‌الاسلام سیدی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، اظهار کرد: حجاب و عفاف از جمله احکام مترقی است که در تمامی ادیان آسمانی به ضرورت و جایگاه آن تأکید شده و دین مبین اسلام نیز به شکل متعالی‌تر احکام وجوبی آن را در آیات قرآن کریم متذکر شده است.

وی با بیان اینکه صرف برگزاری برنامه‌های کلیشه‌ای نمی‌تواند با تبعات و اثرات منفی ‌بدحجابی در جامعه مقابله کند، افزود: کارهای اجرایی در این حوزه باید عمومی‌سازی شود و راهکار آن نیز برخورد فرهنگی و منطقی با موضوع حجاب و عفاف است‌.

وی با تأکید بر اینکه حجاب و لزوم پایبندی به آن از سوی افراد جامعه باید به‌عنوان یک مسئله عمومی در جامعه مطرح شود، به برگزاری نمایشگاه‌های مد و لباس ایرانی اشاره کرد و گفت: برخی از گردانندگان این نمایشگاه‌ها به‌طور عمدی سعی در به انحراف کشاندن موضوع حجاب در جامعه ندارد.

وی گفت: انحراف‌سازی در موضوع ححاب و عفاف ریشه در بی‌اطلاعی و عدم آگاهی برگزار‌کنندگان نمایشگاه‌های مد و لباس دارد که با رفتارهای ناشیانه و غیر‌تخصصی به ابزاری برای ترویج و تبلیغ مد و فرهنگ غربی تبدیل می‌شوند.

این مدرس حوزوی با اظهار تأسف از وضعیت موجود جامعه در تقلید از فرهنگ غرب در بحث عفاف و حجاب، افزود: امروز جامعه ما از انواع مدل‌های جلف و زننده اشباع شده است و دیگر الگویی عملی از مد و لباس ایرانی و اسلامی در بازارها کمتر مشاهده می‌شود.

معاون تبلیغ و تهذیب حوزه علمیه ارومیه بیان کرد: کار در حوزه عفاف و حجاب باید عمومی و فرهنگی باشد تا بتواند در گستره جامعه تأثیر مثبتی داشته باشد در غیر این صورت بیشتر جنبه سرگرم‌کننده برای رفع تکلیف و فرار از انجام مسئولیت دارد.

انتهای پیام

کد N387904