کاندیدای فرماندهی ایساف: آمریکا نسبت به مخفیگاه‌های تروریست‌ها در پاکستان نگران است

کاندیدای فرماندهی نیروهای ایساف با ابراز نگرانی از وجود مخفیگاه‌های تروریست‌ها در پاکستان تاکید کرد که واشنگتن همچنان به همکاری‌های خود با اسلام آباد ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری پی تی آی، ژنرال جان کمپبل که از سوی باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا برای تصدی سمت فرماندهی نیروهای بین‌المللی کمک به برقراری صلح و امنیت در افغانستان (ایساف) معرفی شده، گفت: من نسبت به مخفیگاه‌ها و پناهگاه‌های تروریستی در پاکستان نگرانم.

وی افزود: اگر به عنوان فرمانده نیروهای ایساف منصوب شوم به همکاری با ارتش افغانستان و پاکستان ادامه خواهم داد تا کاهش تعداد این مخفیگاه‌ها را تضمین کنیم. در حال حاضر همکاری بسیار نزدیکی میان افغان‌ها و پاکستانی‌ها وجود دارد.

کمپبل گفت: فرصت بسیار خوبی برای مشارکت نزدیک میان افغان‌ها و پاکستانی‌ها وجود دارد، آن‌ها بر روی این مساله کار می‌کنند.

به عقیده کمپبل پاکستان نقش مهمی در وضعیت امنیتی افغانستان دارد.

وی می‌گوید: اولویت اصلی پاکستان مرز شرقی‌اش با هند است اما این کشور نسبت به افزایش نفوذ هند در افغانستان نیز نگران است. پاکستان به نقش مهم و حیاتی خود در منطقه ادامه خواهد داد. ثبات کل منطقه مستلزم همکاری میان پاکستان و افغانستان است. این دو کشور با تهدیدی رایج که به جمعیت مدنی آن‌ها حمله و تحولات طولانی مدتشان را تهدید می‌کنند، مواجه هستند. هر دو کشور باید برای کاهش شبه نظامی‌گری در سراسر مرز با یکیگر همکاری کرده و مشکلات و درگیری‌ها را حل کنند تا امنیت هر دو کشور و نهایتا کل منطقه را افزایش دهند. من به همکاری با این دو کشور برای حمایت از روابط دو جانبه سازنده ادامه می‌دهم تا از این دو متحد حمایت کرده و ثبات طولانی مدت در کل منطقه را افزایش دهم.

ژنرال کمپبل ادامه داد: برای تضمین منافع آمریکا در افغانستان باید ظرفیت‌های خود را برای ردیابی و از بین بردن تهدید تامین کنندگان مالی که از افغانستان، پاکستان و کشورهای حوزه خلیج فارس نشات می‌گیرد، حفظ و بهبود بخشیم. تلاش‌های آتی باید بر هدف قرار دادن منابع مالی تروریست‌ها، تهدید مدارک برای حمایت از اعلام جرم و روندهای اجرای قانون متمرکز باشد.

انتهای پیام

کد N387865