اسفنانی در گفت‌وگو با ایسنا،

عده‌ای تحت عنوان ولایتمداری دولت را تخریب می کنند

سیاسی

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: گاهی عده‌ای به بهانه ولایتمداری دست به تخریب دولت‌ها می‌زنند.

محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری و حمایت صریح ایشان از دولت، گفت: رهبری به‌ عنوان رأس هرم نظام مقدس جمهوری اسلامی بنا داشته که از همه دولت‌ها حمایت کند اما گاهی این حمایت با صراحت کامل مانند هفته گذشته بیان می‌شود و گاهی نیز از نحوه حرکات، ‌صحبت‌ها و برخوردهای ایشان متوجه می‌شویم که دولت مورد حمایت رهبری است.

وی ادامه داد: آن‌چه اهمیت دارد این است که کشور ما در شرایطی قرار دارد که اختلاف مسئولین موجب سلب آرامش و آسایش جامعه شده که این بزرگترین ضربه به کشور خواهد بود.

نماینده مردم فریدن و فریدون ‌شهر در مجلس خاطرنشان کرد: گاهی عده‌ای به بهانه حمایت و اطاعت از رهبری و تحت عنوان ولایتمداری دولت‌ها را تخریب کرده و طوری عنوان می‌کنند که در عین حالی که ما از مقام معظم رهبری اطاعت محض داریم، مخالفت ما از دولت گفته رهبری است که این مسئله برای جامعه بسیار خطرناک است.

اسفنانی در ادامه بیان کرد: اگر در اذهان عمومی چنین ذهنیتی بوجود بیاید که اگر فرد خاصی با دولتی مخالفت کرد این مخالفت به معنای همراهی رهبر با اوست این معنا را به جامعه القا می‌کند که گویا رهبری با دولت و سیاست‌های آن مخالف است و تنها ماییم که این مخالفت را از کلام و رویه ایشان تشخیص می‌دهیم و در واقع این افراد خود را به دیدگاه‌های رهبری نزدیکتر می دانند که این قطعا آفت بزرگی است.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان این که چنین مسائلی موجب عدم انسجام دولت می‌شود، تصریح کرد: این موضوع همان چیزی است که دشمنان می‌خواهند. در حالی که راز موفقیت و ثبات کشور در برابر توطئه‌های دشمنان فقط وحدت کلمه و همدلی میان مسئولین نظام است.

اسفنانی همچنین اظهار کرد: قوه مجریه به دلیل اینکه اثر مستقیمی بر روی جریانات مختلف کشور دارد قطعا بیشتر مورد هدف چنین اظهاراتی خواهد بود و به گفته مقام معظم رهبری اگر میان مسئولان تفرقه نباشد و آنها همه با هم باشند دشمن ناامید می‌شود.

وی در پایان با تأکید بر این‌که مقام معظم رهبری با هیچ کس تعارف ندارند، یادآور شد: ما درهفته گذشته دیدیم که رهبری در عین حمایت صریح انتقادات خود را نیز به دولت مطرح کردند و خواستار آن شدند که دولت جریان انقلابی و اسلامی را طرد نکند.

انتهای پیام

کد N387799