قائم مقام وزیر کشور :به تحولات عراق نیز توجه داریم

عراق,وزارت كشور

قائم مقام وزیر کشور گفت: مرزهای کشور شرایط مطلوبی دارند، ولی این به آن معنا نیست که ما تحولات عراق را مدنظر نداشته باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسینعلی امیری در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب، تصریح کرد: آقای وزیر از مرزهای شرقی کشور بازدید کرد و در 45 روز گذشته هم مرزهای استان کردستان مورد بازدید قرار گرفتند.

وی ادامه داد: دو روز قبل از ماه رمضان نیز مرزهای استان کرمانشاه نیز از نزدیک مورد بازدید قرار گرفت و دستورات لازم در این زمینه صادر شد.

قائم مقام وزیر کشور افزود: الحمدالله شرایط مرزی ما شرایط بسیار خوب و مطلوبی است و هیچگونه نگرانی در رابطه با بحث مرز وجود ندارد. ضمن این‌که جلسه شورای تامین استان‌ها به ویژه در استان‌های مرزی مرتب تشکیل می‌شود همچنین جلسه شورای امنیت کشور به ریاست آقای دکتر رحمانی فضلی به طور مرتب و مستمر تشکیل می‌شود.

امیری اظهار کرد: وزیر کشور در بازدید از مرزها دستورات لازم را برای بهبود شرایط مرزی صادر کردند.

وی ادامه داد:جای نگرانی وجود ندارد، ولی این بدان معنا نیست که ما شرایط و تحولات عراق را مد نظر نداشته باشیم. تحولات عراق به شدت و با دقت تحت نظر است، ولی این بحث در رابطه با بخش‌هایی است که مربوط به وزارت کشور است. نیروهای مسلح و دستگاه‌های امنیتی نیز هر کدام در ارتباط با وظیفه خودشان در مرزها اقدام می‌کنند.

قائم مقام وزیر کشور درباره آخرین وضعیت جمشید دانایی‌فر نیز گفت:‌ خبر جدیدی در این رابطه وجود ندارد. ما نه می‌توانیم بگوییم او شهید شده است و نه می‌توانیم بگوییم پناهنده شده است. پرونده او مختومه نیست و کماکان در دستور کار و پیگیری است.

انتهای پیام

کد N387589