سفیر انگلیس در عراق: تمرکز ما با ایران روی مسئله هسته‌ای است

ايران,انرژي هسته‌يي,انگليس

سفیر انگلیس در عراق گفت که تمرکز ما با ایران روی مسئله هسته‌ای است اگرچه کشورش در مورد نقش تهران در عراق با ایرانی‌ها اختلافاتی دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیمون کولیس سفیر انگلیس در عراق در گفت‌وگو با روزنامه الشرق‌الاوسط در پاسخ به این سوال که آیا این کشور برای مبارزه با داعش با ایرانی‌ها همکاری می‌کند یا نه گفت: من فکر می‌کنم تمرکز ما با ایران روی مسئله هسته‌ای است. ما همچنین در مذاکرات‌مان برای بهبود روابط دوجانبه با تهران به پیشرفت‌هایی رسیده‌ایم.

سفیر انگلیس افزود:‌ آقای هیگ چهار هفته پیش از تصمیم کشور برای بازگشایی سفارت انگلیس در تهران خبر داد. همان‌طور که مسائل منطقه‌ای ادامه پیدا می‌کند ما مذاکراتی میان مقامات ایران و انگلیس داشته‌ایم. همچنین سایمون گس مدیرکل امور سیاسی وزارت خارجه انگلیس با همتایان ایرانی خود مذاکراتی انجام داده است.

کولیس در ادامه یادآور شد ویلیام هیگ وزیر امور خارجه نیز در گفت‌وگویی تلفنی مذاکراتی با آقای ظریف همتای ایرانی‌اش در مورد مسائل منطقه‌ای از جمله عراق داشته است.

سفیر انگلیس در عراق همچنین در پاسخ به این سوال که آیا ایرانی‌ها در عراق نقشی مثبت ایفا می ‌کنند یا نه؟ اظهار کرد: از نظر من مهم این است که تمام همسایه‌های عراق نقشی مثبت برای تشکیل یک دولت جدید در عراق و مبارزه با تهدیدات تروریست ایفا کنند.

وی ادامه داد: از هیچ کس پنهان نیست که ما در مورد نقشی که تهران در عراق ایفا کرده است با ایران اختلافاتی داریم.

انتهای پیام

کد N387454