محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی از سوی سفرای کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی

سیاسی

سفرای کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک خواستار اقدام فوری شورای امنیت برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمینهای اشغالی فلسطین شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین دهقانی، سفیر و سرپرست نمایندگی ایران نزد سازمان ملل متحد همراه با سایر شرکت کنندگان در این نشست، ضمن محکومیت شدید این رژیم در حمله به مردم بی دفاع فلسطین، آمادگی کشورهای متبوع خود را برای حمایت و کمک به مردم قهرمان فلسطین اعلام کرد.

سفیرکشورمان در سازمان ملل با اشاره به سیاست‌های نژادپرستانه، تجاوزگرانه و توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی که در طول بیش از پنج دهه ادامه یافته است تهاجم اخیر این رژیم به غیر نظامیان و مناطق مسکونی غزه را مصداق جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت دانست.

وی ضمن استقبال از بیانیه وزرای خارجه OIC (سازمان همکاری‌های اسلامی) که روز 19 تیر ماه جاری در جده به تصویب رسید این بیانیه را زمینه مشترکی برای همکاری‌های عملی میان سازمان همکاری‌های اسلامی و جنبش عدم تعهد و سایر تشکیلات بین المللی برای توقف جنایات صهیونیستها دانست.

در این نشست مقرر شد که کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی تلاش‌های سیاسی خود به ویژه در شورای امنیت و در صورت لزوم مجمع عمومی سازمان مل متحد برای توقف فوری این تهاجم به غزه را تشدید کنند.

کشورهای اندونزی و مراکش کمکهای مالی خود را به مردم غزه اعلام کردند و از سایر کشورها نیز خواسته شد که در این شرایط دشوار به یاری مردم فلسطین بشتابند.

در این نشست همچنین از پیشنهاد ایران مبنی بر برگزاری نمایشگاه عکسی در محل ساختمان سازمان ملل متحد در نیویورک به گونه ای که قربانیان بیگناه حملات اخیر به غیر نظامیان و مناطق مسکونی را به تصویر کشد؛ استقبال و مقرر شد که نمایندگی فلسطین در اولین فرصت به این پیشنهاد جامه عمل پوشاند.

انتهای پیام

کد N387142