حماس از هماهنگی میدانی خود و حزب‌الله لبنان در برابر رژیم صهیونیستی خبرداد

غزه

مسئول روابط بین‌الملل در جنبش حماس با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با حملات جدید خود علیه نوار غزه درصدد از بین بردن مساله فلسطین است، گفت: هماهنگی میدانی میان حماس و حزب‌الله لبنان برای مقابله با اسرائیل وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسامه حمدان، مسئول روابط بین‌الملل در جنبش حماس در مصاحبه با روزنامه لبنانی السفیر گفت: اسرائیل پس از شکست در مذاکرات صلح و استعفای مارتین اندیک و پایان مذاکرات و تشکیل دولت توافقی فلسطین سعی می‌کند از طریق عملیات جدید علیه نوار غزه به اهداف میدانی دست یابد و مساله فلسطین را از بین ببرد.

وی گفت: عملیات نظامی از کرانه باختری آغاز شد و پس از آن با هدف ضربه زدن به مقاومت در شرایط و اوضاع نابسامان کنونی جهان عرب، عملیات خود را در نوار غزه نیز گسترش داد.

حمدان اظهار داشت: اسرائیل برای اولین بار در سال 2006 از نظر نظامی شکست خورد و نتوانست هیچ گونه دستاورد میدانی یا سیاسی کسب کند و این اقدام در سال‌های 2008 و 2012 نیز اتفاق افتاد.

وی افزود: با وجود برتری اسرائیل در زمینه عملیات هوایی و زمینی اما مقاومت و مردم فلسطین پایداری خود را حفظ کردند و مقاومت ثابت کرد که می‌تواند دستاوردهای زیادی حاصل کند و امروز اسرائیل تلاش می‌کند تا برای به دست گرفتن دوباره زمام امور و از بین بردن مقاومت و مساله فلسطین از متغیرات در منطقه استفاده کند.

حمدان تاکید کرد: قدرت مقاومت در فلسطین بسیار بالاست و می‌تواند همچنان به شلیک موشک‌ها ادامه بدهد و با هرگونه عملیات زمینی مقابله کند.

وی ادامه داد: افراد مقاومت آماده هرگونه حمله‌ای هستند. مقاومت به تعداد افرادی انتقال یافته که می‌توانند دشمن را شکست بدهند برای همین امکان ندارد شکست بخورد.

حمدان در خصوص هماهنگی میان مقاومت در فلسطین و لبنان و نقش ایران گفت: دشمن یکی است و تاکتیک‌هایش نیز یکی است برای همین تبادل مهارت‌ها میان طرف‌های مختلف حاصل شده است. هماهنگی و همکاری میدانی همچنان هست و روابط با حزب‌الله و ایران در حال حاضر بسیار بهتر از آن چیزی است که همگان فکر می‌کنند. روابط با حزب‌الله بسیار خوب است و بر مقابله با رژیم صهیونیستی و تلاش برای آزادی فلسطین تکیه دارد.

حمدان خاطرنشان کرد: اگر افرادی هستند که معتقدند حماس به خاطر تغییر شرایط با مشکلات مواجه شده است در اشتباهند. مقاومت امروز قوی‌تر از گذشته است. ما همچنان در آغاز جنگ هستیم و گذشت روزها توانایی ما برای پایداری را ثابت می‌کند.

حمدان به اوضاع کنونی منطقه در شرایطی که آمریکا درصدد تغییر درگیری‌ها و تبدیل مقابله با رژیم صهیونیستی به درگیری‌های مذهبی و طایفه‌ای است و همچنین بروز مشکلات بزرگتر در منطقه پس از تحولات سوریه عراق و مصر اشاره کرد.

مسئول روابط بین‌الملل در جنبش حماس افزود: با وجود همه این‌ها مقاومت می‌تواند ماهیت درگیری‌ها را تغییر بدهد و ثابت کند که مبارزه به خاطر فلسطین تنها به داخل مناطق اشغالی منحصر نمی‌شود بلکه شامل تمامی منطقه می‌شود و برای همین در مرحله آتی شاهد تغییراتی در روابط سیاسی به نفع مقاومت و بازگشت قطب نمای درگیری‌ها به سمت اسرائیل خواهیم بود.

حمدان گفت: طرف‌های زیادی طی دوره گذشته سعی در برکناری حماس داشتند و این اقدام را به خاطر طرح آمریکا در منطقه در پیش گرفته بودند. حماس همواره خواهان عدم مداخله در درگیری‌های داخلی بوده و بر افزایش توانایی‌های مقاومت برای مقابله با طرح صهیونیسم متمرکز است. برای همین وارد سازش ملی فلسطین و دنبال کردن روش جدیدی در منطقه برای دور کردن ملت فلسطین از درگیری‌های داخلی در هر کشور عربی و به ویژه لبنان شده است برای همین حماس بر اولویت گزینه مقاومت تاکید می‌کند.

وی عنوان داشت: آنچه امروز اتفاق افتاده است نشان می‌دهد که مقاومت توانایی پایداری را دارد و این جنگ در نهایت دستاورد جدیدی برای مقاومت نه تنها در فلسطین بلکه برای تمامی گروه‌های مقاومت در راه مقابله با طرح اسرائیل خواهد بود.

انتهای پیام

کد N386915