امارات از اخراج مقام آمریکایی از بحرین حمایت کرد

امارات,مطبوعات

ابوظبی - ایرنا - دولت امارات از اخراج مقام ارشد آمریکایی از بحرین، حمایت کرد .

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، وزارت خارجه امارات در بیانیه ای در باره دلایل اخراج مقام آمریکایی از بحرین اعلام کرد: منامه در این اقدام، از حق خود در مقابله با اقدامات تحریک آمیز که موجب نشر خشونت در جامعه می شود، دفاع کرده است .

در این بیانیه همچنین بر لزوم رعایت احترام مقام های خارجی و نمایندگی های سیاسی مرتبط به امور جامعه و سازمان های جامعه مدنی در بحرین تاکید شده است.

بحرین دوشنبه گذشته به ˈتام ملینوسکیˈ معاون وزیر خارجه آمریکا در امور جامعه مدنی و حقوق بشر ابلاغ کرد که این کشور را ترک کند.

وزارت خارجه بحرین دیدارها و گفت وگوهای ملینوسکی با برخی فعالان سیاسی و مخالفان دولت منامه را مداخله در امور داخلی این کشور توصیف کرده است.

منامه دلیل این واکنش را همچنین تبعیض قائل شدن این مقام آمریکایی در رفتار با جامعه بحرین و نقض عرف سیاسی در روابط عادی کشورها عنوان کرد.

وزارت خارجه امارات در حالی از اخراج مقام آمریکایی به دلیل دیدار وی با برخی مخالفان دولت بحرین حمایت می کند که این کشور بیش از هزار نیروی نظامی و امنیتی را برای کمک به رژیم منامه در سرکوب اعتراضات مردمی به بحرین اعزام کرده است .

دولتهای امارات و عربستان در قالب طرحی به عنوان ˈسپر جزیرهˈ بیش از دو هزار و 500 نیروی نظامی و امنیتی را در سه سال گذشته در بحرین مستقر کرده و در سرکوب اعتراضات مردمی و بازداشت فعالان سیاسی و مدنی نقش مهمی ایفا کرده اند .

خاورم*2041**1651
کد N386912