پایان شانزدهمین دوره تابستانی قرآن کریم در قماطیه لبنان

اختتامیه شانزدهمین دوره تابستانی قرآن کریم در منطقه قماطیه لبنان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از بیروت، هر ساله با آغاز تعطیلات مدارس و دبیرستان‌ها در لبنان، دوره‌های آموزشی تابستانی قرآن کریم در این منطقه توسط شیخ مهدی غروی، امام جمعه قماطیه از روحانیون ایرانی مقیم لبنان برگزار می‌شود.

امسال در این دوره بیش از 200 تن از دانش آموزان دختر و پسر منطقه قماطیه شرکت کردند و ضمن فراگیری قرائت قرآن کریم از دروس تفسیر قرآن و برخی دیگر از دروس قرآنی و اخلاقی بهره‌مند شدند.

شیخ مهدی غروی در مراسم پایانی این دوره گفت: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار خوب برای انس بیشتر با قرآن کریم است و ما در خلال برگزاری این دوره از دوره‌های تابستانی قرآن کریم تلاش کردیم تا با زبان ساده و در قالب برنامه‌های متنوع آموزشی و تفریحی زمینه انس و ارتباط بیشتر دانش آموزان را با قرآن کریم برقرار کنیم.

وی افزود: هنگامی که 16 سال پیش این کار را در قماطیه لبنان پایه گذاری کردیم انتظار داشتیم که استقبال از این برنامه به مرور افزایش یابد و به فضل خداوند این چنین نیز شد و خانواده‌ها یکی از عوامل موفقیت این برنامه تاکنون بوده‌اند.

این در حالی است که به دلیل شرایط امنیتی ویژه لبنان در ماه‌های اخیر، بسیاری از خانواده‌های ساکن ضاحیه جنوبی بیروت پس از پایان مدارس عازم مناطق دیگر شدند و قماطیه از جمله مناطق روستایی و ییلاقی نزدیک پایتخت به شمار می‌رود که خانواده‌های بسیاری را جذب خود کرده است؛ از همین رو فرزندان دانش آموز آنها از برنامه‌های آموزشی قرآنی استقبال چشمگیری می‌کنند.

در پایان شانزدهمین دوره قرآن کریم در مراسمی ویژه با حضور خانواده‌ها و شخصیت‌های علمی و روحانی به تمامی دانش آموزان حاضر در این دوره جوایزی به تناسب عمر آنان از سوی برگزار کنندگان دوره قرآنی اهداء شد.

انتهای پیام

کد N386853