ترکیه سکوت خود را در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه شکست

ترکیه سکوت خود را درباره حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه شکست و هشدار داد، این رژیم نباید حملات خود را علیه فلسطینیان در سراسر این منطقه و از طریق حملات زمینی گسترش دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه تودی زمان، "عبدالله گل"، رئیس‌جمهوری ترکیه گفت: اسرائیل در حال بمباران منازل فلسطینیان و تخریب آن‌ها و کشتار افراد بی‌گناه است. تحولات در منطقه بسیار خطرناک است و من خواستار توقف هرچه سریعتر حملات اسرائیل هستم.

وی با اعلام اینکه حملات اسرائیل علیه فلسطینیان باعث افزایش نفرت از رژیم صهیونیستی در منطقه می‌شود، ادامه داد: ما شاهد این هستیم که اسرائیل خود را آماده انجام یک عملیات زمینی می‌کند. هشدار می‌دهم که این چنین حملاتی نباید صورت گیرد. در نتیجه، این حملات بایستی متوقف شود چرا که انجام حملات زمینی علیه فلسطینی‌ها باعث یک ناآرامی بدون انتها خواهد شد. حملات بایستی متوقف شوند و یک عملیات زمینی توسط ارتش اسرائیل نباید انجام شود. سازمان ملل و کشورهای منطقه بایستی برای انجام همکاری و رایزنی در متوقف ساختن این حملات دخالت کنند. همچنین ضرورت از سرگیری مذاکرات صلح میان فلسطین و اسرائیل احساس می‌شود.

در همین حال، صحبت‌های رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه درباره عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی پس از مذاکرات با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و خالد مشعل، رهبر سیاسی حماس مطرح شد.

اردوغان در دو مکالمه جداگانه با عباس و مشعل گفت: حملات اسرائیل علیه ساکنان نوار غزه باید متوقف شود و آتش‌بس سریعا باید اعمال گردد.

وی همچنین با محکوم کردن این حملات هشدار داد که این مساله‌ای به شدت نگران‌کننده است و باعث خشم دولت آنکارا شده است و به این دو مقام فلسطینی تضمین داد که از نزدیک تحولات در منطقه را کنترل می‌کند و به این دو تاکید کرد تا متحد و یکپارچه عمل کنند.

همچنین بنابر گزارش‌های رسانه‌های خبری، محمود عباس قرار است 18 ژوئیه (27 تیر ماه) به ترکیه سفر کند.

انتهای پیام

کد N386650