روسیه توقف خشونت‌ها در نوار غزه را خواستار شد

به دنبال افزایش خشونت‌ها میان رژیم صهیونیستی و فلسطین و به شهادت رسیدن بیش از 100 فلسطینی در حملات این رژیم به نوار غزه، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل خواهان حصول توافق در مورد برقراری آتش‌بس در نوار غزه شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیه الیوم، "ویتالی چورکین"، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد: باید هرچه سریعتر توافق آتش‌بس در نوار غزه حاصل شود. موضع ما نسبت به رخدادهای کنونی در نوار غزه کاملا روشن است چرا که ما نسبت به اوضاع غزه بسیار نگرانیم و جنایت‌های اسرائیل علیه فلسطینیان و اعمال زور علیه غیرنظامیان را محکوم می‌کنیم.

وی در خصوص عدم صدور بیانیه‌ای از سوی شورای امنیت درباره حوادث غزه گفت: نماینده اردن در شورای امنیت طی نشست روز پنج‌شنبه پیشنهاداتی را در خصوص پیش‌نویس بیانیه ارائه کرد اما در نهایت بررسی این مساله را به هیات آمریکایی واگذار کردند.

چورکین توضیحات بیشتری در خصوص جزئیات این بیانیه نداد.

وی در خصوص تلاش‌های کشورهای عربی برای صدور پیش‌نویس قطعنامه‌ای جهت توقف خشونت‌ها در نوار غزه گفت: ما در خصوص وجود چنین پیش‌نویس قطعنامه‌ای اخباری شنیده‌ایم اما هنوز اطلاعات کافی در این خصوص در اختیار نداریم.

انتهای پیام

کد N386593