انتقاد شدیداللحن اردوغان از جنایات صهیونیست‌ها

تسنیم نوشت:

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، نخست وزیر ترکیه تأکید کرد کشورش در صورت ادامه خشونت‌های اسرائیل روابط کشورش با این رژیم را عادی نخواهد کرد.
آقای اردوغان بار دیگر شروط کشور ترکیه برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی که پس از حمله سربازان اسرائیلی به کشتی کمک‌رسان آنکارا به غزه در سال 2010 مخدوش شده بود را اینگونه یادآوری کرد: «شرایط ما روشن بودند: معذرت‌خواهی اسرائیل (بابت حمله سال 2010 به کشتی کمک‌رسان غزه)، پرداخت غرامت و رفع حصر غزه».
نخست وزیر ترکیه به برخی تلاش‌های اسرائیل از سال گذشته برای عادی‌سازی روابط با ترکیه هم اشاره کرد، اما گفت که با وجود شرایط فعلی این امر امکان‌پذیر نیست: «گفته شد که کاغذها روی میز (بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل) آماده هستند، اما این وضعیت (عملیات نظامی اسرائیل) همه آنها را از بین می‌برد.»
آقای اردوغان در ادامه در واکنش به جنایات اسرائیل در غزه و کشتار شهروندان گفت: «چند اسرائیلی کشته شده‌اند؟ هیچ اسرائیلی کشته شده است؟ هیچ‌کس! اما تعداد فلسطینی‌های کشته شده تقریباً 100 نفر است. زندگی (اسرائیلی‌ها) بر پایه دروغ بنا شده است. آنها صادق نیستند.»

5252

کد N386524