نیروهای امنیتی مصر 20 موشک را در مرز غزه ضبط کردند

موشک گراد,غزه

تهران – ایرنا – مقام های امنیتی مصر روز جمعه اعلام کردند که نیروهای امنیتی این کشور 20 فروند موشک از نوع ˈگرادˈ را در هنگام حمل غیرمجاز به نوار غزه از طریق تونلی در شمال شبه جزیره سینا، ضبط کرده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از قاهره، این راکت ها به همراه سکوهای پرتاب پنجشنبه شب پس از درگیری مسلحانه میان نیروهای امنیتی مصر و شبه نظامیان در شهرک ˈرفحˈ هم مرز با باریکه فلسطینی غزه، توقیف شده است.

سرتیپ ˈمحمد سمیرˈ سخنگوی ارتش مصر نیز، توقیف این محموله موشک ها را تایید کرد.

در حملات هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به نواحی مسکونی نوار غزه که از 4 روز پیش آغاز شد، تاکنون بیش از 100 فلسطینی غیرنظامی شهید و صدها فلسطینی غیرنظامی دیگر زخمی شده اند.

فلسطینیان غزه از تونل های کنده شده در زیر شهرک مرزی رفح برای نقل و انتقال مواد غذایی، سوخت و محصولات مصرفی به این سرزمین فلسطینی پرجمیعت استفاده می کنند که از سال ها پیش تحت محاصره رژیم صهیونیستی قرار داشته است.

همچنین بر اساس برخی گزارش ها، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ˈحماسˈ و دیگر گروه های شبه نظامی از این گذرگاه های پنهانی زیرزمینی برای انتقال سلاح به نوار غزه استفاده می کنند.

ارتش مصر در ماه مارس پس از تیره شدن روابط قاهره با حماس در پی برکناری ˈمحمد مرسیˈ رییس جمهوری مصر به دست نظامیان، اعلام کرد که یک هزار و 370 گذرگاه زیرزمینی در مرز با غزه را منهدم کرده است.

با این حال دولت مصر روز پنجشنبه گذرگاه مرزی رفح را با غزه برای پذیرش فلسطینیان زخمی شده در تهاجمات هوایی رژیم صهیونیستی گشود که تاکنون بیش از 100 فلسطینی در آن به شهادت رسیده اند.

مقام های مصر معمولا گذرگاه رفح را به بهانه اوضاع امنیتی متشنج در سینا بسته نگه می دارند که گذرگاه مرزی غزه است که با مصر ارتباط دارد.

خاورم**1486**1275
کد N386361