سقوط یک بالگرد در مقدونیه موجب کشته شدن 4 خلبان شد

4 کشته,مقدونیه

بلگراد-ایرنا- سقوط یک بالگرد پلیس مقدونیه در یک پرواز آموزشی در حومه شهر سترومیتسا در جنوب این کشور موجب کشته شدن 4 خلبان شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه های اینترنتی بالکان، ˈگوردانا یانکولوفسکیˈ وزیر کشور مقدونیه در این رابطه در جمع خبرنگاران گفت: 4 خلبان که هر کدام از آنها بیش از 30 سال تجربه خلبانی داشتند جان خود را در هنگام سقوط بالگرد از دست دادند.

یانکولوفسکی در یک کنفرانس خبری گفت: این خلبانان که ساعات پرواز بسیار زیاد در شرایط و ماموریت های مختلف داشتند از بهترین افراد در وزارت کشور مقدونیه و نمونه واقعی از عشق و ایثار برای کشور بودند.

بنا به گفته وزیر کشور مقدونیه، بالگرد پلیس این کشور پنجشنبه شب به علت برخورد به یک دکل فرستنده تلویزیونی در ارتفاع 120 متری در نزدیکی شهر سترومیتسا در 190 کیلومتری جنوب اسکوپیه (پایتخت مقدونیه) سقوط کرد.

این بالگرد که از نوع Mi 17 متعلق به وزارت کشور مقدونیه بوده در سال 2008 تولید و به طور منظم خدمات مکانیکی بر روی آن انجام شده و به وسایل دید در شب نیز مجهز بوده است و خلبان ها نیز هیچ گونه نقص فنی از آن گزارش نکرده بودند.

وزیر کشور مقدونیه همچنین تاکید کرد که دو جعبه سیاه از این بالگرد در محل حادثه پیدا شده و انتظار می رود که جزئیات بیشتری از این حادثه پس از تحقیقات دلایل سقوط را روشن کند.

تلویزیون دولتی مقدونیه به نقل از شاهدان عینی حادثه گزارش کرد که این بالگرد در تاریکی شب بدون هیچ چراغی در حال گشت زنی بود و هنگامی که به دکل فرستنده برخورد کرد خلبان سعی داشت که بالگرد را برروی زمین بنشاند که ناگهان سقوط کرد و منفجر شد.

گفته شده است که قطعاتی از این بالگرد پس از سقوط در فاصله حدود 50 متری محل حادثه پیدا شده است.

اروپام**2061**1275
کد N386293