نماینده تبریز: نقدینگی به بخش صنعت و تولید کشور تزریق شود

صنعت

تبریز- ایرنا - رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شوای اسلامی خواستار تزریق نقدینگی به بخش صنعت و تولید کشور شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ رضا رحمانی ˈ روز جمعه در آیین تجلیل از صنعتگران برتر آذربایجان شرقی با بیان اینکه سرمایه ای که با هدف حمایت از تولید تزریق شود، موجب تورم نمی شود، تاکید کرد: این سیاست اقتصادی کمک بسزایی به کاهش قیمت ها می کند و به طور قطع تزریق منابع به تولید منجر به رکود می شود.

وی توجه به موضوعاتی همچون فضای کسب و کار، بهره وری، ریشه کنی فساد در سیستم اقتصادی و تورم را ضروری اعلام و اضافه کرد: با وجود تورم و فساد در سیستم رشد صنعت امکان پذیر نیست.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متاسفانه 14 هزار واحد تولیدی در کشور غیر فعال هستند و اغلب واحدهای فنیز فقط با 50 درصد ظرفیت فعالیت می کنند.

رحمانی تورم، بیکاری و رکود را معضلات اصلی کشور برشمرد و افزود: باید برای رفع این مشکلات برنامه و راهبرد منسجمی از سوی مسوولان ارایه شود.

وی با بیان اینکه صنایع کشور با دو پدیده تورم و بیکاری مواجه است، ادامه داد: اگر حرف نخست این دو کلمه را کنار یکدیگر قرار دهیم کلمه ˈتبˈ ساخته می شود و با اضافه شدن حرف اول کلمه رکود به این مجموعه کلمه ˈتبرˈ به دست می آید که باید این تبر از دوش اقتصاد و صنعت برداشته شود.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه کاهش هزینه های مالی می تواند به کاهش قیمت ها بینجامد، گفت: برای نمونه در بحث خودرو 13 درصد از قیمت تمام شده هر خودرو هزینه های مالی است که اگر بتوانیم این عدد را به پنج درصد کاهش دهیم، کاهش قابل توجه قیمت تمام شده خودرو را شاهد خواهیم بود.

رحمانی یادآوری کرد: وجود بیش از 58 هزار طرح نیمه صنعتی در کشور نتیجه نبود برنامه ریزی مدون و راهبردی است.

وی با تاکید بر اینکه بزرگترین حامی بخش تولید در کشور، رهبر معظم انقلاب است، تاکید کرد: پس از ایشان رییس جمهوری دولت تدبیر و امید حمایت های خوبی از تولید می کند.

رحمانی اظهار کرد: باید سیاست های حمایتی از تولید به عنوان سیاست محوری در برنامه ریزی ها گنجانده شود و این موضوع در تصمیمات اجرایی نمود یابد.

وی با بیان اینکه باید سیاست های حمایت از تولید در کشور تبدیل به برنامه های اجرایی شود، گفت: نبود برنامه راهبردی منسجم و مدون موضوعی است که باید به آن توجه شود.

رحمانی یادآوری کرد: مقرر بود 30 درصد از درآمدهای قانون هدفمندی یارانه ها به بخش تولید اختصاص یابد که تاکنون این امر محقق نشده است.

وی ادامه داد: مجلس در قانون بودجه سالجاری 10 درصد از ذخایر صندوق توسعه ملی را برای سرمایه گذاری در بخش صنعت و به همین میزان برای سرمایه گذاری در بخش آب به تصویب رساند.

** سیاست های دولت یازدهم امنیت را به کشور بازگردانده است**

رییس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی با اشاره به آرامش حاکم بر کشور تاکید کرد: با سیاست های درست دولت تدبیر و امید آرامش به کشور بازگشته است و صنعت می تواند بر روی پای خود بایستد.

میرهادی قره سید رومیانی نیز دراین آیین با بیان اینکه دراین شرایط چرخ صنعت با قدرت خواهد چرخید، افزود: برای شتاب گرفتن این روند باید اعمال حاکمیتی از اعمال تصدی گیری جدا و نگاه صحیح به استان ها اعمال شود.

وی امنیت را پیش زمینه سرمایه گذاری ارزیابی کرد و افزود: جذب سرمایه نیازمند ارتقاء امنیت است و ضریب امنیتی بالا به جذب سرمایه گذار کمک می کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خواستار استفاده از توان مدیران صنعتی آذربایجان شرقی درمدیریت های کلان کشوری شد و گفت: مردم انتظار دارند دولت نگاه عادلانه ای در این خصوص داشته باشد.

7240/ 587/ 1495
کد N385949