ادامه نگارش متن پیش‌نویس توافق جامع

آغاز دهمین روز مذاکرات ایران و 1+5

ايران,مذاكرات ايران و گروه 1 5,برنامه اقدام مشترك,مذاكرات وين,برنامه اقدام مشترك جامع

نشست معاونان وزیر خارجه ایران و رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای ادامه نگارش متن پیش‌نویس "برنامه اقدام مشترک جامع" در دهمین روز مذاکرات آغاز شد.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) دهمین روز از مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 صبح روز جمعه ساعت 10 به وقت محلی با ادامه مذاکرات و گفت‌وگوها میان سیدعباس عراقچی، مجید تخت روانچی معاونان ظریف و هلگا اشمید معاون اشتون برای ادامه نگارش متن پیش نویس توافق جامع آغاز شد.

دومین هفته آخرین دور مذاکرات ایران و 1+5 برای رسیدن به توافق جامع در حالی آغاز شده است که قرار است وزیر خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی از روز شنبه برای دیدار با مقامات ایرانی و گفت‌وگو بر سر مسایل اختلافی وارد وین شوند.

بر اساس گزارش رسانه‌های خارجی جان کری وزیر خارجه آمریکا قرار است در مسیر سفر به افغانستان و سپس چین به وین برود و با محمد جواد ظریف دیدار کند.

در عین حال منابع مطلع نزدیک به هیات مذاکره‌کننده ایران پیش از این به ایسنا اعلام کردند که حضور وزیران خارجه 1+5 در این مقطع از مذاکرات به معنای پایان گفت‌وگوها نیست.

به گزارش ایسنا،‌ روز پنجشنبه محمد جواد ظریف در دیدارهایی جداگانه با کاترین اشتون نماینده 1+5 و وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا دیدار کرد.

انتهای پیام

کد N385878