شخصیت ها و سازمان های مالزی جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند

فلسطین

کوالالامپور- ایرنا - شخصیت ها و سازمان های مالزیایی روز جمعه با محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین در غزه خواستار حمایت جامعه بین الملل برای پایان این خشونت ها شدند.

به گزارش ایرنا، ˈمحی الدین یاسینˈ معاون نخست وزیر مالزی، گفت: اقدامات غیرمسئولانه رژیم صهیونیستی برای مدت طولانی وجود داشته و به رغم قطعنامه های فراوان و تصمیم های شورای امنیت سازمان ملل و مخالفت با این گونه اقدامات، این رفتارها همچنان ادامه دارد.

وی گفت که رژیم صهیونیستی تصمیمات و قطعنامه ها را نادیده گرفته و در جهت خلاف خواسته جامعه بین الملل مردم فلسطین را مورد حمله قرار می دهد.

به گفته معاون نخست وزیر مالزی، اقدامات رژیم اشغالگر قدس به گونه ای است که باعث شده مالزی برای نخستین بار پس از دوران نخست وزیری ماهاتیر محمد موضع جدی در قبال این رژیم اتخاذ کند.

ماهاتیر محمد نخست وزیر اسبق مالزی از سال 1981 تا 2003 قدرت را در این کشور در اختیار داشت.

معاون نخست وزیر مالزی تصریح کرد که ما تاکنون کمک های بشردوستانه ای به مردم فلسطین ارائه کرده ایم اما شرایط آنها تاکنون تغییری نکرده است.

وی افزود: حمله رژیم صهیونیستی می تواند علاوه بر حس نگرانی در مورد مردم مظلوم فلسطین و کشورهای دیگر، برای مالزی درس دیگری نیز داشته باشد و آن این است که مردم از آنچه که در اختیار دارند محافظت کنند.

سازمان فرهنگی فلسطین در مالزی نیز در بیانیه ای خواستار فشار جامعه بین الملل بر رژیم اشغالگر قدس برای پایان دادن به خشونت علیه مردم فلسطین شد.

در بیانیه سازمان فرهنگی فلسطین آمده است که اکنون زمانی فرارسیده که جامعه بین الملل می تواند رهبران رژیم صهیونیستی را به خاطر جرایم جنگی محاکمه کند.

در این بیانیه آمده است: ما بر این باوریم که اسرائیل برای فرار از بحران سیاسی داخلی خود و همچنین تخریب فرایند صلح داخلی فلسطین که به تازگی موفقیت هایی کسب کرده دست به اقدام نظامی علیه مردم فلسطین زده است.

سازمان فرهنگی فلسطین از همه گروه های فلسطینی خواست با حفظ وحدت خود علیه خشونت های رژیم صهیونیستی موضع گیری کرده و با تلاش توطئه تخریب اتحاد فلسطینیان را خنثی کنند.

در این بیانیه همچنین آمده است: طبق قوانین بین المللی هر فرد که سرزمینش اشغال شده می تواند در مقابل اشغالگران خارجی مقاومت کند و این مورد درباره فلسطین نیز صادق است.

این سازمان فرهنگی همچنین از رسانه ها خواست با پوشش واقعی خشونت های صهیونیست ها علیه مردم فلسطین با اعمال رژیم صهیونیستی مخالفت کنند.

نجیب تون رزاق نخست وزیر مالزی نیز روز جمعه با انتقاد شدید از تفرقه کشورهای اسلامی در مورد مساله فلسطین بار دیگر بر موضع این کشور در حمایت کامل از مبارزات مردم فلسطین تاکید کرد.

گزارش ایرنا از غزه حاکی است با آغاز چهارمین روز حمله همه جانبه ارتش صهیونیستی به نوار غزه، ˈ اشرق القدره ˈ سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد تعداد شهدای این حملات اشغالگران قدس به 98 و زخمی ها به 670 تن رسیده است.

در حمله صبح امروز جمعه ارتش صهیونیستی به منزل خانواده ˈغنامˈ در شهر رفح در جنوب قطاع غزه هفت تن شهید و 15 تن زخمی شدند.

بمباران مردم بیگناه و در محاصره نوار غزه در عملیاتی که که ارتش رژیم صهیونیستی نام ˈصخره پایدارˈ بر آن نهاده است از دوشنبه شب آغاز شد و تاکنون بی وقفه ادامه دارد.

حدود پنج میلیون صهیونیست ساکن فلسطین اشغالی نیز اکنون زیر آتش موشک های مقاومت فلسطین قرار دارند.

آساق**د.م**1611
کد N385650