دو سناتور در طرحی خصمانه خواستار شدند

تحریم رهبر و رییس‌جمهور ایران از سوی آمریکا

سیاسی

دو سناتور جمهوری‌خواه تندرو در درخواستی خصمانه، قرار گرفتن نام رهبر معظم انقلاب و رییس‌جمهور ایران در لیست تحریم‌های آمریکا را خواستار شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری المانیتور، دو سناتور تندروی آمریکایی پیش‌نویس طرحی را برای تشدید تحریم‌های ایران و قراردادن نام رهبر ایران و حسن روحانی رئیس‌جمهور این کشور در لیست تحریم‌های آمریکا ارائه دادند.

این مقامات آمریکایی در حالی که به پایان ضرب‌الاجل 20 ژوئیه برای دستیابی ایران و گروه 1+5 به توافق نهایی نزدیک می‌شویم قصد دارند که با تصویب چنین طرحی رهبر و رییس‌جمهور ایران را هدف تحریم‌های آمریکا قرار دهند.

سناتور مارک کرک و مارکو روبیو، دو سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی هستند که در طرح حقوق بشر خود تحریم رهبر و رئیس‌جمهور ایران به این بهانه که از زمان ریاست جمهوری حسن روحانی دولت باراک اوباما تنها یک مقام ایرانی را به اتهام نقض حقوق بشر تحریم کرده خواستار شده‌اند.

سناتور روبیو در این باره گفت: امیدوارم توجه بیشتری به ایران شود و فکر می‌کنم چنین چیزی تنها در صورتی که آمریکا و هم‌پیمانانش در مذاکرات هسته‌ای به یک توافق رضایت‌بخش نرسند، بیشتر خواهد شد. اگرچه من پیش‌بینی می‌کنم که آنها می‌توانند.

بر اساس این گزارش چند سناتور آمریکایی به رهبری رابرت منندز، سرپرست کمیته روابط خارجه سنا در ماه ژانویه طرحی را به منظور تحریم های جدید علیه ایران ارائه دادند که 60 سناتور از آن حمایت کردند.این طرح با مخالفت کاخ سفید مواجه شد و باراک اوباما گفت که می تواند روند مذاکرات هسته ای ایران را تخریب کند.

به گزارش ایسنا، دولت آمریکا در سال‌های گذشته تعدادی از مقامات ارشد ایران را هدف تحریم‌های خود قرار داده‌ است.

انتهای پیام

کد N385641