راسموسن: در نشست آتی ناتو راههای مقابله با تهدیدها بررسی می‌شوند

دبیر کل ناتو اعلام کرد که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در نشست آتی خود در ماه سپتامبر اقداماتی را به منظور قادر ساختن این ائتلاف برای مواجهه با هرگونه تهدیدی به اجرا در می‌آورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، آندرس فوگ راسموسن، دبیر کل ناتو اعلام کرد که تمامی 28 اعضای این ائتلاف در مقابله با "حمله روسیه" به اوکراین یک صدا هستند و تمامی آن‌ها سعی دارند تا راه‌هایی را برای پاسخ به این تهدید احتمالی به امنیت پیدا کنند.

وی عنوان کرد که این مساله ممکن است تا نشست ماه سپتامبر ناتو در ولز نیز ادامه یابد.

راسموسن تاکید کرد که یکی دیگر از اهداف رهبری ناتو در این نشست امنیت بخشیدن به تعهدات اعضای این ائتلاف برای معکوس کردن جریان فعلی به منظور کاهش هزینه‌های دفاعی است. وی افزود که در حال حاضر در حال بازدید از واشنگتن می‌باشد.

وی همچنین از باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به علت وفاداری وی به ناتو قدردانی و همچنین از حمایت آمریکا از واکنش ناتو به اقدامات روسیه در اوکراین نیز تشکر کرد.

راسموسن خاطر نشان کرد که وی و اوباما شرایط افغانستان را مورد بررسی قرار دادند.

ناتو قرار است امسال نیروهای خود را از افغانستان خارج کند و آماده آموزش نیروهای مسلح و امنیتی افغانستان پس از خروج نیروهای این ائتلاف از کابل است. راسموسن افزود که ناتو در خصوص افغانستان عملکرد خوبی داشته و به نیروهای مسلح آمریکا طی عملیات در افغانستان فداکاری را آموزش داده است.

دبیر کل ناتو ابراز امیدواری کرد که در انتخابات افغانستان آرا شفاف باشد و نتایج معتبری بدست آید.

انتهای پیام

کد N385627