امام جمعه اصفهان:نگاه حزبی و جناحی سمی مهلک برای کشور است

سیاسی

امام جمعه اصفهان بیان این‌که مقام معظم رهبری از همه دولت‌ها حمایت کرده‌اند گفت: اگر حمایت مقام معظم رهبری از دولت‌ها نباشد جایگاه دولت‌ها بی‌ثبات می‌شود.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رهبر با در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام، گفت: فرمایشات ایشان همواره برای مسئولان نظام راهگشا، سرمشق و فصل‌الخطاب بوده، به شرطی که گوش شنوایی وجود داشته باشد و به این صحبت‌ها عمل شود.

این نماینده سابق مجلس ادامه داد: هر دولتی نقاط ضعف و نقاط قوتی دارد و این‌که عده‌ای بر اساس این نقاط ضعف، اقدام به سیاه نمایی علیه دولت کنند کار غلطی است. البته متأسفانه بعضا می‌بینیم که برخی از مسئولان دولت در بیان عملکرد خود اقدام به تخریب دولت نهم و دهم می‌کنند که این نیز کار نادرستی است. گرچه به دولت قبل ایراداتی وارد است، ولی باید توجه داشت که تخریب‌اش نیز کار پسندیده‌ای نیست چرا که خدماتی نیز انجام داده است.

وی با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در حمایت از دولت و تیم مذاکره‌کننده و با بیان این‌که دولت نیز مشغول کار و فعالیت است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در سخنان خود در تعریف اعتدال تاکید کردند که اعتدال نباید منجر به حذف و ضربه وارد شدن به نیروهای حزب‌اللهی شود، مثلا در حال حاضر این انتقاد به وزارت علوم وجود دارد که چرا اینقدر در سطح دانشگاه‌ها جابجایی صورت می‌گیرد و بعضا افراد متعهد و متدین از منصب خود برکنار می‌شوند.

رهبر با بیان این‌که انجام این‌گونه اقدامات با نگاه حزبی و جناحی سمی مهلک برای کشور است، گفت: در صورتی که این جابجایی‌ها حق نباشد باعث ضربه وارد شدن به نظام می‌شود.

امام جمعه اصفهان در بخشی دیگر از صحبت‌های خود با تأکید بر این‌که با صحبت‌های مقام معظم رهبری نباید به صورت شعاری برخورد کرد، گفت: متأسفانه جامعه ما دچار شعارگرایی و شعارزدگی شده است. مثلا امسال سال اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی است و در این ارتباط می‌بینیم که برای نقاط مختلف تابلوهایی نصب می‌شود، مسئولان در سخنان خود به این نام‌گذاری اشاره می‌کنند ولی این‌ها کافی نیست بلکه باید در عمل نیز شاهد اقداماتی باشیم.

این نماینده سابق مجلس با بیان این‌که مقام معظم رهبری سال گذشته سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند و بارها از جمله در دیدار اخیرشان با کارگزاران نظام بر اهمیت اجرای این سیاست‌ها تأکید کرده‌اند، افزود: تمام دستگاه‌های مسئول باید در این زمینه به صورت جدی اقدام کنند تا اثر اجرای این سیاست‌ها در جامعه مشاهده شود.

انتهای پیام

کد N385461