نایب رییس مجلس:

به دیپلمات‌های خود اعتماد داریم/دولت سرعت افزایش قیمت کالاها را کنترل کرده است

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه مذاکرات هسته‌ای یک رویارویی سخت و نفس‌گیر است اظهار کرد:‌ ما می‌دانیم طرف مقابل چه می‌خواهد و امیدواریم طرف مقابل هم بفهمد که ما چه می‌خواهیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا باهنر نایب رییس مجلس شورای اسلامی در مراسم افطاری جامعه اسلامی مهندسین در دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به اینکه تیم مذاکره کننده سربازان جبهه دیپلماتیک هستند اظهار کرد:‌ ما به دیپلمات‌های خود اعتماد داریم و به آن‌ها کمک کرده و دعا می‌کنیم که موفق باشند.

وی در ادامه افزود:‌ با این وجود ما به طرف مقابل مذاکرات اعتمادی نداریم و به همین دلیل باید مراقب باشیم که دشمن بازی برد- برد را به بازی برد- باخت تبدیل نکند، زیرا ما با توجه به استراتژی نرمش قهرمانانه به دنبال بازی برد- برد هستیم تا هم به منافع خود برسیم و هم به دنیا ثابت کنیم که منافع ما تضادی با منافع نظام بین‌الملل ندارد.

باهنر همچنین با اشاره به اینکه طرف‌های مقابل باید بپذیرند ما از منافع خود نمی‌گذریم خاطرنشان کرد: ما ایمان و قدرت مقابله با زیاده‌خواهی و بازی برد- باخت آن‌ها را داریم درواقع 50 سال است که حضرت امام (ره) و سربازان اسلام در بازی برد- باخت با آمریکا هستند و اکنون خود آمریکا و اسرائیلی‌ها باید بگویند چه کسی برده و چه کسی باخته است. ما مهارت و شهامت بازی برد- باخت را داریم اما در مقطع فعلی به دنبال بازی برد- برد هستیم.

دبیرکل جبهه پیروان امام و رهبری در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به تحولات اخیر عراق خاطرنشان کرد:‌ دشمن و استکبار براساس اهداف تعریف‌شده‌ای گروه تروریستی داعش را ساخته است. با این وجود کسانی که از این گروه حمایت کرده‌اند به تدریج احساس کردند که داعش خطری برای صلح منطقه و جهان است،‌ زیرا این گروه سفاک و بی‌منطق است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه جهان اسلام و مردم عراق باید با هم متحد شوند تا بر داعش غلبه کنند خاطرنشان کرد:‌ اگر داعش ذره‌ای موفق شود، ممکن است به یک غده سرطانی مثل رژیم صهیونیستی تبدیل شود.

به گفته وی مراجع شیعه توانستند ملت عراق را دور خود جمع کنند. با این حال کردها که بعضا اشتباهاتی داشته‌اند باید بدانند که داعش به هیچ‌کس رحم نمی‌کند.

باهنر همچنین با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور اظهار کرد: احساس مردم از قیمت کالاها با آنچه آمارها بیان می‌کنند، متفاوت است اما دولت توانسته بر سرعت افزایش قیمت کالاها غلبه کند. در حال حاضر قیمت‌ کالاها در حال افزایش است اما سرعت گران شدن کالاها کاهش یافته است.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در ادامه افزود: تولید پاشنه آشیل کشور است زیرا این مولفه بر رفاه، رشد و اشتغال تاثیرگذار است. دولت قرار بود هم قیمت‌ها را کنترل کند و هم تولید را رونق بخشد که دولت باید اقدامات جدی‌تر و جسورانه‌تری برای رونق تولید انجام دهند زیرا رکود برای مردم قابل تحمل نیست.

باهنر در پایان اظهار کرد:‌ ما از دولت حمایت کرده و آن را تایید می‌کنیم به شرطی که دولت هم خردگرایی و اعتدال را دنبال کرده و نیروهای مومن را به بهانه اعتدال نراند. معتقدیم همه مشکلات با وحدت و هم‌آوایی و همکاری قابل حل است.

انتهای پیام

کد N385207