با ارسال چند نامه،

ظریف خواستار اقدام قاطع برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی شد

رژيم صهيونيستي,فلسطين,محمدجواد ظريف

درپی حملات بیرحمانه و ددمنشانه ر‍ژیم صهیونیستی به ساکنان بی‌دفاع غزه، وزیر امور خارجه کشورمان با ارسال نامه به دبیرکل سازمان ملل متحد،دبیرکل سازمان همکاری‌های اسلامی و دبیرکل اتحادیه عرب خواستار اقدام قاطع این مجامع برای توقف جنایات شد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایسنا، متن این نامه بدین شرح است:

« بسمه تعالی

جناب آقای بان کی مون

دبیر کل محترم سازمان ملل متحد

جناب آقای ایاد مدنی

دبیر کل محترم سازمان همکاری‌های اسلامی

جناب آقای نبیل العربی

دبیر کل محترم اتحادیه عرب

سلام علیکم

چنانچه مستحضر هستید رژیم صهیونیستی ظرف هفته های اخیر مبادرت به تجاوزات گسترده به مناطق فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه از جمله دستگیری گسترده صدها فلسطینی و حملات هوایی به مناطق مسکونی فلسطینیان نموده است. این موج از اقدامات ظرف روزهای گذشته با تهاجم گسترده نظامی به نوار غزه و حملات هوایی، توپخانه ای و دریایی به مناطق مختلف نوار غزه و بمباران منازل مسکونی و کشتار هدفمند و سازمان یافته غیر نظامیان از جمله زنان و کودکان و حتی حمله به خبرنگاران که تا کنون به کشته شدن دهها فلسطینی و زخمی شدن صدها تن انجامیده است، وضعیت بسیار نگران کننده و فاجعه آمیزی را بوجود آورده است.

عالیجناب

ادامه این روند بویژه در شرایط تداوم محاصره ظالمانه نوار غزه و کمبود شدید امکانات پزشکی برای مداوای مجروحان و عدم امکان ارسال کمکهای انسان دوستانه به نوار غزه، به وقوع یک فاجعه بزرگ انسانی منجر و قطعا صلح و امنیت منطقه را با خطر جدی مواجه خواهد نمود.بی شک محکومیت آشکار جنایات رژیم صهیونیستی علیه مناطق فلسطینی و جلوگیری از ادامه حملات این رژیم، مسئولیت همه نهادها و مجامع منطقه ای و بین المللی است. لذا از جنابعالی درخواست می نمایم در راستای انجام وظایف قانونی و انسانی خود، مساعی خود را برای جلوگیری از اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی و کشتار مردم مظلوم فلسطین بکار بندید.

در پایان موفقیت و سربلندی جنابعالی را از خداوند متعال مسالت می نمایم.

محمد جواد ظریف

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران»

انتهای پیام

کد N385140